14.8 C
Скопје
18:17 - 27 февруари, 2024

Ознака : магазин

Здравје

Смирете ја кашлицата со морков, еве како да направите домашен сируп

Igor
Со промените на времето доаѓаат и разните инфекции и воспаленија, како и кашлицата која е симптом при настинки кај децата но и кај возрасните. Морковот...
ЛајфстајлСцена

Тамара Тодевска на Евровизија ќе носи креација на Ношпал

Igor
Нашата годинешна претставничка  на Евровизија, покрај со одлична песна, ќе настапи со креација на креаторот Александар Ношпал. Еден од најчестите коментари на Јутјуб, под официјалното...
ЛајфстајлСцена

Кончита со целосно нов изглед за новиот спот

Igor
Ѕвездата на Евровизија, Кончита Вурст, за потребите на новото видео целосно го промени изгледот. Речиси без шминка, со тренерки и кратка руса коса, Кончита шокираше...
ЛајфстајлСцена

Музичките критичари ги одбраа најдобрите песни од легендарните „Queen“

Igor
Беше нешто сосема поинакво и посебно кога во далечната 1973 година излезе првиот албум на групата „Queen“. Групата која е формирана во срцето на Англија,...
ЛајфстајлСцена

Повлечени сите тужби против Џуси Смолет

Igor
Иако државниот обвинител во Чикаго ги повлече сите тужби и обвинувања против актерот Џуси Смолет, тој сè уште ја нема вратено довербата на сите свои...
Здравје

Алкални намирници за здраво тело

Igor
Многу болести потекнуваат од киселата средина во телото. На пример хеликобактер пилори опстанува во кисела средина, како и голем дел канцерогени клетки. Доброто во борбата...