Тамара Тодевска на Евровизија ќе носи креација на Ношпал

Нашата годинешна претставничка  на Евровизија, покрај со одлична песна, ќе настапи со креација на креаторот Александар Ношпал.

Еден од најчестите коментари на Јутјуб, под официјалното видео, е дека публиката се надева дека конечно ќе се претставиме со одличен сценски настап и добро избрана гардероба на претставникот, алудирајќи на неколкуте промашувања од изминатите години.

Евровизија се очекува да ја следат над 500 милиони гледачи од целиот свет, бидејќи овој фестивал има обожаватели и во земјите кои не учествуваат.

Песната „Proud“ секој ден станува се поголем хит и добива многу позитивни коментари.

Ношпал „облекувал“ и претходни наши претставници, меѓу кои и XXL во 2000 година, Каролина во 2002 и Тоше Проески во 2004.

Слични објави

Најубавите оперски куќи во светот

Слободен Печат

Девојката која ги пишува најубавите текстови на македонската естрада има нова песна – „Најдоброто“ од Магдалена Ена Цветкоска! (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Елена Петреска роденденот на својата ќерка Софија (3) го прослави на плажа (ФОТО)

Igor

Витни била злоставувана, но не од маж – Долгогодишната асистентка ја откри тајната која долги години морала да ја чува!

Igor

Канје Вест: Бог сакаше да учествувам на изборите!

Васко Спасоски

Ѝ ВЕЛЕА ДА СЕ ВРАТИ ВО МАКЕДОНИЈА: Тијана им ги затвори устите на „хејтерите“ (ВИДЕО)

Igor

Остави Коментар

три × четири =

Слични објави

Лесна и превкусна чоколадна панакота

Igor

Неговиот хороскопски знак ќе ви открие како да го освоите

Igor

Девојката на Бред Пит во провокативно издание: Прескрасната Никол Португалски ги остави обожавателите без зборови! (ФОТО)

Васко Спасоски

3 најубави трендови за уредување на ентериерот: Целосно нов изглед на домот со минимална инвестиција (ФОТО)

Еспресо

ПРИЛЕПЕН ФУСТАН И ГОЛИ НОЗЕ – Јелена Розга во Белград се појави како БОЖИЦА (ФОТО)

Igor

Дневен хороскоп: Раковите ќе свртат нов лист, Рибите ќе треба да дадат совет

Igor
MacedonianAlbanianBulgarianSerbian