Приказна за еден остров (ГАЛЕРИЈА)

Зад седум гори и седум мориња, зад седум планини и седум долини се наоѓа еден навистина прекрасен остров. И на островот езеро. И на езерото остров. И во езерото остров. И на крајот од езерото повторно едно мало островче кое претставува изгаснат кратер на вулкан. Потсетува на вистински почеток на некоја бајка, зарем не?

Имено, на јужниот дел на островот Лузон, кој припаѓа на Филипините, се наоѓа овој можеби единствен случај. На островот Лузон има езеро, наречено Тал, во кое се наоѓа и вулканскиот остров со истото име. А во рамките на овој остров може да се види уште едно мало езеро во кое повторно се наоѓа мала вулканска точка.

Можеме да се согласиме дека ова е една исклучително ретка и многу интересна убавина, која сведочи за тоа колку нашата планета сè уште не е истражена и дека уште многу поубави, а понекогаш можеби и вака очигледни работи чекаат да бидат препознаени и откриени, и се можеби токму во ваша близина.

Слични објави

Шешељ на Јована и кажа дека има убави нозе! Сопругата на Жељко, Јована Јоксимовиќ жестоко му одговори! (ВИДЕО)

Слободен печат

Дубаи, прекрасен поглед и Лила Филиповска во бањарка под која нема ништо! (ФОТО)

Васко Спасоски

Се мажи актерката Ема Стоун! (ФОТО)

Слободен Печат

Ед Ширан е прогласен за уметник на деценијата во Велика Британија!

Слободен Печат

Нема да ја препознаете: Погледнете како изгледала Биба Додева како невеста! (ФОТО)

Слободен печат

Кејт Бекинсејл (46) во бикини: Оваа жена е бомба! (ФОТО)

Слободен печат

Остави Коментар

петнаесет − три =

Слични објави

Дали сте знаеле? Плутата од шампањско лета брзо како „Ф-16“, а меурите се двапати побрзи од брзината на звукот (ВИДЕО)

Igor

Сопругата на најпосакуваниот маж на светот искритикувана зашто не носи долна облека (ФОТО)

Слободен печат

3 најдобри трикови со кои ќе го спасите мебелот со гребнатини

Igor

Згодната плавуша ги распамети читателите на декемврискиот Плејбој (ФОТО)

Слободен печат

Вистински убавици – Погледнете ги ќерките на Чарли Шин и Дениз Ричардс (ФОТО)

Слободен печат

Дупло помлади девојки можат да им љубоморат: Ова се најзгодните „мачки“ во шестата деценија (ФОТО)

Слободен печат
MacedonianAlbanianBulgarian