19.8 C
Скопје
02:32 - 16 јули, 2024

Повлечени сите тужби против Џуси Смолет

Иако државниот обвинител во Чикаго ги повлече сите тужби и обвинувања против актерот Џуси Смолет, тој сè уште ја нема вратено довербата на сите свои колеги од „Empire“.

Потсетуваме дека пред околу еден месец, Смолет поднесе пријава против двајца напаѓачи кои наводно го нападнале поради бојата на кожата и сексуалната ориентација. Обвинетите потоа тврдеа пред судот дека актерот ги потплатил да го направат тоа, за да може да стекне поголем публицитет.

Дел од продукцијата сè уште не му верува на актерот, иако на официјалните страници на социјалните мрежи изразија задоволство што тужбите против него се повлечени.

Во прашање беше доведена и неговата улога во популарната музичка серија „Empire“, но извесно е дека тој нема да биде избришан од актерската екипа и ќе се врати и во шестата сезона.

Истрагата сè уште не е завршена, бидејќи се истражува заканувачкото писмо кое актерот го добил осум дена пред нападот, за кое постои сомнеж дека самиот си го испратил.

Слични објави

(Фото) Ќерката на Здравко Чолиќ провоцира: Уна се фотографираше топлес, задникот во преден план

Еспресо

(Фото) „Станав она за што сонував“: Јована Јеремиќ почна да потпишува автограми

Еспресо

Бјелогрлиќ пристигна насмеан на новото рочиште со Гага: Сѐ беше одложено поради Катарина Радивојевиќ и уште еден сведок

Еспресо

Карлеуша и Тошиќ се договориле за поделба на имотот! Еве на кого оди целиот имот

Еспресо

(Фото) Како да е направена од гума! Џина Џиновиќ во кратка маичка направи невидена акробација!

Еспресо

(Фото) „Биди ни секогаш најсреќен“: Синчето на Антониа Гиговска наполни една година

Еспресо
Се вчитува....