Повлечени сите тужби против Џуси Смолет

Иако државниот обвинител во Чикаго ги повлече сите тужби и обвинувања против актерот Џуси Смолет, тој сè уште ја нема вратено довербата на сите свои колеги од „Empire“.

Потсетуваме дека пред околу еден месец, Смолет поднесе пријава против двајца напаѓачи кои наводно го нападнале поради бојата на кожата и сексуалната ориентација. Обвинетите потоа тврдеа пред судот дека актерот ги потплатил да го направат тоа, за да може да стекне поголем публицитет.

Дел од продукцијата сè уште не му верува на актерот, иако на официјалните страници на социјалните мрежи изразија задоволство што тужбите против него се повлечени.

Во прашање беше доведена и неговата улога во популарната музичка серија „Empire“, но извесно е дека тој нема да биде избришан од актерската екипа и ќе се врати и во шестата сезона.

Истрагата сè уште не е завршена, бидејќи се истражува заканувачкото писмо кое актерот го добил осум дена пред нападот, за кое постои сомнеж дека самиот си го испратил.

Слични објави

Украинската манекенка шокираше со фотографијата од раскрвареното лице: Дел од фановите ѝ пружија поддршка, други ја обвинија дека лаже

Еспресо

ПОДОБРО ПРЕМОЛЧЕТЕ: Овие нешта не ги кажувајте пред вашиот партнер

Igor

Виолетовата е дефинитивно нејзината боја: Кејт Мидлтон во никогаш подобро издание (ФОТО)

Igor

ВЕЛИКИ ПЕТОК е најтажниот ден во христијанството – Овие строги обичаи не смеете да ги прекршите

Еспресо

Инфектолог открива дали можеме да се заразиме со коронавирус при капење во море или во базен

Еспресо

Ќерката на Ума Турман е копија на Мија Волис од култниот „Pulp Fiction“ (ФОТО)

Еспресо

Остави Коментар

18 − 7 =

Слични објави

Ја заскокотка фантазијата на мажите – На Лидија Вукичевиќ годините не и можат ништо (ФОТО)

Еспресо

Филмот што ги смени Оскарите: „Паразит“ е последната голема револуција на филмската уметност

Еспресо

Сенидах од поинаков агол ги покажа раскошните облини, но еден детаљ им пречеше на многумина! (ФОТО)

Васко Спасоски

Мила Јовович ја роди третата ќерка (ФОТО)

Еспресо

Меган во проѕирен фустан од 10.000 евра на венчавката на годината (ФОТО)

Igor

Само таа беше Бонд девојка трипати, а сега во 8-та деценија од животот едноставно блеска! (ФОТО)

Еспресо