18.8 C
Скопје
21:27 - 15 април, 2024

Ознака : магазин

Секојдневие

Американски палачинки за вашиот викенд-десерт (РЕЦЕПТ)

Igor
Ако го следите рецептот, овие палачинки ќе ви излезат меки, вкусни и нема шанси да згрешите. Потребни состојки: 3 јајца 250 гр брашно 150 мл...
Секојдневие

Малку поинаков појадок или закуска – Превкусни брускети со домати и босилек

Igor
Брускетите се популарна италијанска закуска, која ќе ја обожавате… Рецепт за одлични брускети со домати и босилек. Потребни состојки: ½ француски багет 3 домати чешне...
Секојдневие

Одличен предлог за денешниот ручек: Пикантни крцкави крилца од рерна (РЕЦЕПТ)

Igor
Направете го овој рецепт и уживајте во превкусните залчиња… превкусни пикантни крцкави крилца. Состојки: 1 кг пилешки крилца 100 грама мед 50 грама кафеав шеќер...
Секојдневие

Дама пред се: Кејт Мидлтон воодушеви во префинето издание (ФОТО)

Igor
Симпатичната војвотка се одлучи за сино од глава до пети… Војвотката од Кебриџ изгледаше елегантно во фустан со точки, кога ја посети куќата „разоткривач на...
Секојдневие

Жолт индиски пилинг од куркума кој ја чисти кожата за само 20 минути

Igor
Овој пилинг од куркума длабински ја чисти кожата на лицето и ги закрепнува оштетените делови… Куркумата во Индија е наречена жолто злато бидејќи таа е...
Секојдневие

Превкусна крцкава пита со тиквички и млад кромид

Igor
Бурекот, кој често го јадеме за појадок, понекогаш би можеле да го замените и со нешто малку поинакво… Јогуртот, нормално, се подразбира. За подготовка на...
ЛајфстајлСцена

Вуди Ален „персона нон грата“ во Америка

Igor
Американскиот оскаровец и режисер Вуди Ален (83), кој по обвиненијата дека ја злоставувал својата ќерка се соочил со презир од колегите од филмската индустрија, не...
Дестинации и Дегустации

Јадете велигденски јајца и ослабете 10 килограми

Igor
Диета базирана на варени јајца која можете да ја искористите и за да ослабете некој килограм, но и за да ги потрошите велигденските јајца. Овој...
ЛајфстајлСцена

Најубавата турска двојка доби принова, еве како се вика бебето!

Igor
Еден од најпопулраните турски глумец, Барук Озџвит и неговата сопруга Фехрие Евџан, денес станаа родители, јавија медиумите од Турција. Фехрие, или позната по улогата на...
Лајфстајл

Истражувања покажале кој е идеалниот број на сексуални партнери во животот

Igor
Едно е сигурно – ниту жените, ниту мажите не се искрени кога одговараат на прашањето „Колку партнери си имал/а досега?“ Но, дали постои идеална бројка?...