18.8 C
Скопје
00:29 - 27 септември, 2023

Најубавата турска двојка доби принова, еве како се вика бебето!

Еден од најпопулраните турски глумец, Барук Озџвит и неговата сопруга Фехрие Евџан, денес станаа родители, јавија медиумите од Турција.

Фехрие, или позната по улогата на Неџла, се порди во 13.30 часот. Бебето се вика Каран.

Таткото присуствувал на породувањето и неможел да ги сокрие солзите, пишуваат медиумите. Бебето Каран е тежок 3.670 грама, а долг 52 сатиметри. Актерката се породи порано од предвидениот термин кој бил на 20 април.

Слични објави

„Многу сум среќна што можам да се поврзам со овој рај на земјата“-Џорџина го честита националниот ден на Саудиска Арабија

еспресо

(Видео) Тејлор Свифт го прошета новиот дечко, новинарот што ги сними остана без зборови

еспресо

ЕУ го повика Илон Маск да ги почитува законите, неговата социјална мрежа е најголемиот извор на лажни вести

еспресо

На Шакира ѝ се заканува затворска казна до осум години, затаила над 14 милиони евра данок

еспресо

Шокантно видео: Малечко дете си игра со огромен питон

Еспресо

Ново истражување за пристап кон воспитување: Децата во Јапонија се најсреќни

Еспресо
Се вчитува....