Tag : кончита вурст

Ви Препорачуваме Свет Слајдер Сцена

Нема да го/ја препознаете: Погледнете како изгледа сега Кончита Вурст!

Васко Спасоски
Томас Том Нојвирт познат како Кончита се уште се занимава со музика и снима успешни синглови, но неговата кариера сега е фокусирана на родната Австрија....
Лајфстајл Сцена

Кончита со целосно нов изглед за новиот спот

Igor
Ѕвездата на Евровизија, Кончита Вурст, за потребите на новото видео целосно го промени изгледот. Речиси без шминка, со тренерки и кратка руса коса, Кончита шокираше...
MacedonianAlbanianBulgarianSerbian