7.8 C
Скопје
02:29 - 20 мај, 2022

Ознака : магазин

Астро Мала астро школа Хороскоп

Што ни подготвија ѕвездите за 19 мај: Биковите влијателни, Близнаците ќе добијат шанса да ја поправат грешката, а Вагите ги очекува квалитетен работен ден

Еспресо
Овен Игнорирајте ги коментарите на соработниците кои се обесхрабруваат. Потпрете се на себе и на своите способности и навреме ќе ги завршите обврските. Добро се...
Лајфстајл Секојдневие

Три работи кои им пречат на кучињата, а ние упорно ги правиме

М. Р.
Сопствениците на кучиња сакаат се најдобро за своите миленици. За жал, многу сопственици несвесно ги изложуваат своите кучиња, речиси секојдневно, на ситуации кои не се...
Ви Препорачуваме Ви препорачуваме на СП Наши Фаци Слајдер Сцена

(ФОТО)„Збогум Пиже“: Пере од „Нокаут“ со емотивна објава се збогуваше со својот пријател

М.Р.
Си замина Пиже. На 57 годишна возраст вчера ненајдено почина скопјанецот Сашо Пижевски – Пиже. Последниот поздрав со нашиот Пиже ќе биде утре (четврток, 19 мај)...
Балкан Ви Препорачуваме Ви препорачуваме на СП Сцена

Сузана Манчиќ паднала на сред улица: Се здобила со скршеница и планира да замине во Грција на лекување

М.Р.
Водителката Сузана Манчиќ неодамна го скрши прстот на ногата кога падна на улица, а сега откри како се случило сето тоа.   View this post...
Ви Препорачуваме Ви препорачуваме на СП Свет Слајдер Сцена

(ФОТО) „Твитер гори“, се породи Ријана: Пејачката го испразнила целиот кат во болницата за да биде сама со нејзините доктори

М.Р.
На социјалните мрежи се шири веста дека пејачката Ријана се породила и родила момче. Имено, една личност на „Твитер“ напишала дека Ријана се породила во...
Астро Мала астро школа Хороскоп

Што ни подготвија ѕвездите за 18 мај: Лавовите ги мачи деловен спор, Девиците оптимисти, а Близнаците во проблеми со соработниците

М.Р.
Овен Нечии намери не звучат доволно искрено. Кога ситуацијата на деловната сцена ќе ја погледнете од различни аспекти, појасно ќе ви биде како треба да...
Лајфстајл Секојдневие

Не се работи за неверство: Зошто жените тајно ги вадат бурмите?

М.Р.
Кога имаат намера да ја изневерат партнерите, многу мажи и жени ги вадат венчалните прстени за да сокријат дека се во брак или да се...
Лајфстајл Секојдневие Слајдер

Бизарни брачни закони: Во Хонгконг можете да го убиете партнерот доколку изврши прељуба, а во Јута можете да стапите во брак со вашиот братучед

М.Р.
Нашиот живописен свет е украсен со различни религии, култури и многу различни обичаи. Постојат прилично невообичаени закони кои ги регулираат брачните односи, а за некои...
Здравје Истражувања

Почетокот на Алцхајмеровата и Паркинсонова болест се забележува во очите

М.Р.
Лекарите направија важно откритие и објаснија како промените во мрежницата на окото можат да укажат на Алцхајмерова и Паркинсонова болест. Лекарите кои работат на испитување...
Лајфстајл Секојдневие Слајдер

(ВИДЕО) Мала мечка трча низ битолските улици: Животното е вознемирено и се обидува да побегне

М. Р.
Триесет минути по полноќ, случајни минувачи и возачи снимија мала мечка како трча низ улиците на населбата Буковски Ливади во Битола, објави Апла.мк. Мечката е...