03:09 - 23 јуни, 2024

Ознака : јадран

Ви ПрепорачувамеДестинации и ДегустацииЕспресоСлајдер

Скапотија на јадранското крајбрежје: „Она што беше 50 куни сега е 50 евра“

Еспресо
На терен ја провериле ситуацијата и дознале дека порција печени лигњи се нуди по цена од 32 до 35 евра. Редакцијата на хрватскиот весник „Слободна...
Ви ПрепорачувамеДестинации и ДегустацииПатувањаСлајдер

Мистеријата на островот покрај Дубровник: „Не земај ништо од Локрум. Ни перце од паун, ни ливче скинато во ботаничката градина“

Еспресо
„Не земај ништо од Локрум. Ни перце од паун, ни ливче скинато во ботаничката градина, бидејќи она што си го зел од островот му носи...
ЛајфстајлРетроСлајдер

(ВИДЕО) ЈАДРАНОТ ВО 1989 ГОДИНА: Ретро репортажа од Југославија

Еспресо
Во 1989 година, Џон Картер ја посетил областа Опатија и Крк, а репортажата од тоа патување била објавена во 1990 година. Истата репортажа за Јадранот,...
Ви ПрепорачувамеСветСцена

Инфлуенсерката која го „запали“ Јадранот: Погледнете ги нејзините провокативни фотографии од Хрватската ривиера!

Еспресо
Во Хрватска пристигна полската инфлуенсерка Вероника Белик која ја започна својата турнеја по Јадранот, а на друштвените мрежи постојано споделува фотографии. Вероника својата турнеја ја...