13.8 C
Скопје
10:14 - 28 февруари, 2024

Категорија: Животни Приказни

Ви ПрепорачувамеЖивотни ПриказниСветСлајдерСцена

(Фото) Кој е Ервин Бах, најголемата љубов на Тина Тарнер: Се вљубиле на прв поглед, а тој ѝ го врати животот!

Еспресо
Тина Тарнер ја пронајде вистинската љубов со сопругот Ервин Бах. „Кралицата на рокенролот“ се запозна со поранешниот музички директор една деценија откако таа побегна од...
Ви ПрепорачувамеЖивотни ПриказниСветСлајдерСцена

(Фото) Трнливиот пат на брилијантната Тина Тарнер: Рак, мозочен удар, самоубиство на синот, „не сакам никој да доживее тага како мојата“

Еспресо
Вчера одекна веста дека почина кралицата на рокенролот Тина Тарнер (83). Беше сопственичка на осум Греми награди и многу хитови. Вистинска ѕвезда која не згаснува....
Ви ПрепорачувамеЕспресоЖивотни ПриказниСлајдер

Портрет на Кемал Киличдароглу: Тргна по стапките на Ататурк, со смиреност на Ганди

Ј.К.Д
Претседателските избори ќе одлучат не само кој ќе ја води Турција, туку и како ќе се управува со неа.   View this post on Instagram...
Ви ПрепорачувамеЖивотни ПриказниСветСлајдерСценаЧудесни жени

Личниот живот на Ракел Велч: Најжешката актерка од 70-тите изгуби сè поради одбивањето да глуми гола

Еспресо
Вчера низ светот одекна веста за смртта на секс симболот на 60-те и 70те години, легендарната актерка и убавица Ракел Велч.   View this post...
Ви ПрепорачувамеЕспресоЖивотни ПриказниСлајдерЧудесни жени

(Фото) Иранската полиција нишани во лицата на демонстрантите: Слободата е поважна од светлината на очите

Ј.К.Д
Најмалку 200 млади луѓе го загубиле окото или видот поради суровото задушување на протестите, а на социјалните мрежи сè побројните се објавите што го документираат...
Ви ПрепорачувамеЕспресоЖивотни ПриказниИнтимаЛајфстајлПитоми и дивиСлајдер

(Фото) Ова е Магда, кучката која секој ден оди на гробот на газдарицата: Со години го минува истиот пат кој еднаш го мина зад погребниот автомобил

Еспресо
Луѓето забораваат, кучето – не. Магда, уморна и веќе остарена, секој ден се враќа на гробиштата на италијанскиот град Катанзаро за да си „помолчи“ пред...
Животни ПриказниСветСлајдерСценаЧудесни жени

Маја Оџаклиевска живее на село со внукот кој има аутизам: Најголема желба ми е Лука да проговори

Еспресо
Внукот на Маја Оџаклиевска веќе десет години живее со аутизам. Сосема посветувајќи му се, таа се повлече од сцената, од кариерата, но и од градскиот...
Животни ПриказниСветСлајдерСцена

Животната приказна на Душко Тошиќ: Родителите го оставиле во дом за незгрижени деца, а денес заработува милиони

Еспресо
Душко Тошиќ, фудбалер и сопруг на Јелена Карлеуша, неодамна го прослави својот 38 роденден. Роденденот го прослави во гала ресторан, во друштво на пријателите и...
Ви ПрепорачувамеЕспресоЖивотни ПриказниСветСлајдерСценаЧудесни жени

Живот исполнет до последен здив: Неверојатната животна приказна на легендарната глумица Џина Лолобриџида, мултиталентирана уметница и симбол на женственоста

Еспресо
Италијанската филмска актерка легенда Џина Лолобриџида почина денес, на 16 јануари на 95-годишна возраст.   View this post on Instagram   A post shared by...
Ви ПрепорачувамеЕспресоЖивотни ПриказниСлајдер

Кој беше папата Бенедикт Шеснаесетти: „Колку само нечистотија има во Црквата…никој не е среќен кога ќе го изберат“

Еспресо
Беше првиот папа во историјата кој комуницираше со светот преку социјална мрежа и првиот што поднесе оставка од папскиот престол по речиси 600 години. Беше...