26.8 C
Скопје
16:16 - 25 мај, 2024

Ознака : Суперхикс

Ви ПрепорачувамеЕспресоИнтервјуНаши ФациСлајдерСцена

Искрено со Пеце Суперхикс: Во лутина имаше и физички пресметки и фаќање за гуша, но затоа издржавме 30 години

Александра Георгиев
„Од првиот настап пред едвај 15 души до денес кога сме ја делеле бината со многу познати имиња во музиката, поминаа 30 години иако на...
Наши ФациСлајдерСцена

(Видео) Слушнете ја „Добар Човек“, нов сингл од Суперхикс

Еспресо
„Добар Човек“ е најновиот сингл на Суперхикс, уште еден од неколкуте кои го најавуваат најновиот студиски албум на „банда инструментале“. Заедно со синглот, Суперхикс упатуваат...
Ви ПрепорачувамеНаши ФациСлајдерСцена

За весел почеток на денот (и летото): Слушнете го новиот синг на Суперхикс насловен „Крута“

Еспресо
Суперхикс го претставија првиот од неколкуте нови синглови, снимени во текот на месец јуни оваа година во студиото ТРА ЛА ЛА на Мите Димовски. Синглот...
Ви ПрепорачувамеНаши ФациСцена

Вечерва „Баклава“ го промовира новиот албум: Гости ќе бидат Дарко Рундек и „Суперхикс“

Еспресо
По неколку години создавање, конечно излегува четвртиот албум на групата „Баклава“. Јубилеен со своите четири страни, албумот содржи 13 песни, огромна екипа, различни жанрови и...
Ви ПрепорачувамеНаши ФациСцена

Погледнете го ова ремек-дело од видеоспот: „Ана“ ги оживеа восочните фигури на „Суперхикс“ (ВИДЕО)

Васко Спасоски
Убавата Ана ги оживеа восочните фигури на членовите од групата „Суперхикс“. Поминувајќи пред излогот каде што беа поставени фигурите, Ана им го сврте вниманието на...