24.8 C
Скопје
15:41 - 28 мај, 2024

За весел почеток на денот (и летото): Слушнете го новиот синг на Суперхикс насловен „Крута“

Суперхикс го претставија првиот од неколкуте нови синглови, снимени во текот на месец јуни оваа година во студиото ТРА ЛА ЛА на Мите Димовски. Синглот е насловен „Крута“.
– Уживајте во истиот и очекувајте го новиот студиски албум на Банда Инструментале а во меѓувреме се гледаме и на концерти ширум Македонија. Секогаш ваши и после цели 28 години, порачуваат членовите на бендот.

 

Слични објави

(Видео) Исплива снимка од средбата на Северина и Јелена Карлеуша: ЈК ја изигнорирала, ова никогаш нема да ѝ го прости!

Еспресо

„Нова тура, нова авантура“: Никола Роквиќ откри што прави по враќањето од Егина

Еспресо

(Фото) Дарко Лазиќ чека трето дете! Се појави фотографија, пејачот го гали трудничкиот стомак на сопругата

Еспресо

(Фото) Принцезата Шарлин од Монако конечно насмеана, Алберт ѝ плаќа: Ги покажа децата

еспресо

Лепа Лукиќ напиша тестамент: Еве кому го остава богатството, но под еден услов

еспресо

(Фото) Јелена Карлеуша во јавност, го спомна и Душко: Погледнете како изгледа среде разводната треска 

еспресо
Се вчитува....