17.8 C
Скопје
21:54 - 15 април, 2024

Џони Деп се враќа на сетот по судењето со Амбер Херд: на снимање е на следниот филм, а режисерката е убавица!

По судењето со Амбер Херд, актерот се враќа на филмскиот сет.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Popcorns (@popcornsapp)

По победата на судењето во кое се судеше со поранешната сопруга Амбер Херд, работите за Џони Деп постепено се враќаат во нормала.

Неговиот последен филм „Минамата“ (по долгата забрана да биде прикажуван поради контроверзиите во последните години со екс- сопругата) конечно ќе „слета“ на Хулу во јули.

Сега пак, според веста што објави Синемабленд, актерот, продуцент и музичар, е забележан во Франција на снимањето на неговиот следен филм со наслов „Jeanne du Barry“, во режија на француската актерка и режисерка Мајвен. Во филмот Деп ја игра улогата на кралот Луј XV. Сценариото е преземено од вистинска приказна која го раскажува животот на Жана Беку (ја игра самата Мајвен), вонбрачна ќерка на сиромашна шивачка, која успева да стигне до францускиот двор.

Филмот „Jeanne du Barry“ моментално нема објавен датум на издавање, бидејќи сè уште е во развој; Она што е сепак сигурно е дека по неколку отпуштања по клеветата на Амбер Херд, кариерата на актерот од Пиратите од Карибите конечно се враќа во нормала. И уште нешто – режисерката е вистинска убавица, па кој знае каде би можела да „заврши“ приказната.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Numéro (@numeromagazine)

Слични објави

Полни срца: Три хороскопски знаци ќе имаат среќа во љубовта до крајот на април

jasmina.kantardzieva

(Фото) „Јас се женам, сите се твои!“: Сергеј Трифуновиќ објави фотографијa со татко си и 23 години помладата свршеница

Еспресо

(Видео) „Она кога Саша Поповиќ ќе те вози!“: Постапката на креативниот директор на „Гранд“ предизвика лавина коментари

Еспресо

Се огласи сопругата на Џенан Лончаревиќ по веста за разводот: „Сака да ме исфрли од домот, купи стан за љубовницата“

Еспресо

(Фото) „Прекрасен викенд“: Роберт Билбилов и Лејла Рамковска уживаа во Грција

Еспресо

(Фото) Вељко Ражнатовиќ се расоблече, стомачните мускули во преден план: „Тигарска крв“

еспресо
Се вчитува....