7.8 C
Скопје
20:28 - 20 февруари, 2024

Ознака : дарко рундек

Ви ПрепорачувамеНаши ФациСцена

Вечерва „Баклава“ го промовира новиот албум: Гости ќе бидат Дарко Рундек и „Суперхикс“

Еспресо
По неколку години создавање, конечно излегува четвртиот албум на групата „Баклава“. Јубилеен со своите четири страни, албумот содржи 13 песни, огромна екипа, различни жанрови и...