ОГРОМНО ПРИЗНАНИЕ: Британскиот Independent ја стави „Молитва“ во 10 најдобри евровизиски победнички песни на сите времиња

Марија Шерифовиќ во 2007 ја однесе победата во Србија со евровизиската песна „Молитва“, а сега доби и признание од британските медиуми.

Порталот „Independent“ објави листа на која се наоѓаат песни од Евровизија од најлоши до најдобри. Марија со песната „Молитва“ се најде во листата Топ 10 најдобри евровизиски победнички песни на сите времиња.

Тие нејзината песна ја опишаа како високодраматична балада, а го пофалија и сценскиот настап.

Потсетете се на прекрасната песна и изведба од Марија Шерифовиќ…

Слични објави

Во вртлогот на љубовта и војната: Династијата Романови, трагична судбина на руските принцези

Еспресо

Овие 5 раси на кучиња го имаат најубавото влакно! (ФОТО)

Еспресо

Жељко Јоксимовиќ направи уличен концерт – Одлична атмосфера во Белград за неговиот роденден! (ВИДЕО)

Еспресо

ДЕНЕС ЌЕ Ѝ БЕШЕ РОДЕНДЕН: Детали од потресните исповеди на непрежалената принцеза

Igor

Зошто го правиш тоа на твои години? СИНДИ КРАФОРД СЕ СОБЛЕЧЕ ГОЛА и стана мета на непријатни коментари (ФОТО)

Igor

Џастин Бибер отворено проговори за својот сексуален живот!

Еспресо

Остави Коментар

12 − 6 =

Слични објави

Болни раскинувања, но и среќни епилози – ЉУБОВЕН ХОРОСКОП ЗА МАЈ

Igor

Видео хороскоп за 7 август 2019, среда

Igor

Плус-сајз манекенка одлучила да ослабе и тргнала во теретана: Снимката е прегледана повеќе од 15 милиони пати! (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Видео хороскоп 28 јуни 2019, петок

Igor

Регионот бруи за надарената продавачка на мандарини: Погледнете какви фотографии има Кристина на Инстаграм (ФОТО)

Igor

Водителот Огнен ќе го памети овој роденден: Гостите му донесоа подароци, торти, а се заигра и чочек среде емисија! (ВИДЕО)