Среќните парови ги имаат овие 10 навики: Ако се пронајдете во барем 3, на вистински пат сте!

Животот во пар може да биде сјаен, но и преполн со предизвици. За согласувањето и хармонијата во врската да траат, овие совети можат да ви бидат од помош.

Овие навики ги имаат среќните парови, а вие од целата листа треба да се пронајдете во најмалку три.

Еве кои се тие:

– Барем едно заедничко хоби во кое и двајцата уживате.

– Почитување на просторот на партнерот, давање на слободно време за извршување на неговите омилени нешта.

– Патување заедно, тоа не мора да биде спектакуларно, доволно е барем да биде еден викенд заедно поминат подалеку од домот.

– Не одат во кревет лути на партнерот, доколку постои проблем го решаваат пред да си легнат на смирен начин кој ќе им дозволи подоцна и мирен сон.

– Те сакам, барем еднаш дневно!

– Имаат и свој живот, без оглед на партнерот сепак и сами поединечно извршуваат работи и нешта кои ги сакаат.

– Ручек за двајца, често наоѓаат време да седнат сами и да уживаат во заедничкиот оброк.

– Веруваат во соништата, партнерот се чувствува сакано и посебно кога верувате во неговите замисли и цели.

– Доверба пред се, врската без доверба или барем одредено количество на доверба е осудена на пропаст.

– Уживаат во ситници, почитуваат мали знаци на внимание кои се сосема доволни, наместо скапите подароци без емоции.

Слични објави

Ким стана познатата адвокатка од Харвард! (ФОТО)

Igor

Имате НОВА ВРСКА и сакате да пројде подобро од старата? Еве како!

Igor

НИКАДЕ БЕЗ МАЧКИТЕ: Оскаровката има посебна врска со своите миленичиња

Igor

Нежната страна на Алекс Родригез: Емотивно видео за роденденот на Џеј Ло (ВИДЕО)

Igor

Борко Ристовски покани само двајца на неговиот роденден и напиша многу интересна порака (ФОТО)

Igor

На „очајната домаќинка“ ѝ се закануваат 20 години затвор

Igor

Остави Коментар

18 + четиринаесет =

Слични објави

Ѓоковиќ во прегратка со најзгодната Хрватка – Најубавата новинарка воодушевена од Србинот (ФОТО)

Igor

Виолета од „Подобар живот“ на 58 години прошета во ПРОЅИРЕН ФУСТАН (ФОТО)

Igor

Карлеуша возврати: Ни таа веќе не го следи Тошиќ

Igor

Родена е Мараја Кери, „Атомско склониште“ го објави својот прв албум и други настани кои ја одбележаа музиката низ историјата…

Еспресо

БОЛЕСТА СЕ ПРОМЕНИЛА: Познатата пејачка откри ЗОШТО НЕ можела да се ОСТВАРИ КАКО МАЈКА!

Igor

Сајмон и Гарфанкел го објавија првиот мегахит, Клептон и Арета Френклин со албуми кои им ја променија кариерата и други настани кои ја одбележаа музиката низ историјата…

Еспресо
MacedonianAlbanianBulgarianSerbian