-0.2 C
Скопје
05:57 - 30 март, 2023

Ознака : интервју

Лајфстајл Сцена

Интервју со пејачот Даниел Крстески: После Балашевиќ и Коен не можам да слушам „Два Бона“ и Таско (ФОТО)

Igor
Нови имиња на македонската естрада се секогаш добродојдени. Сите сме свесни дека има недостиг од домашна квалитетна музика последниве неколку години. За среќа постојат некои...
Лајфстајл Сцена

Била во војска, а има и свој празник: Седум работи кои не ги знаете за Ријана (ФОТО)

Igor
Ријана е ѕвездата на новата насловна на америкнаскиот „Vogue“ која го краси веќе неколку пати. Покрај тоа што ја краси насловната страница на магазинот, таа...
Лајфстајл Сцена

ИНТЕРВЈУ СО ТАСКО: Познатиот рапер призна во какви односи е со „Два Бона“, а ни откри и со која фолк-група ќе сними песна (ВИДЕО)

Igor
Пред нецели 3 години, на македонската естрада како гром од ведро небо се појави еден нов правец во музиката. Еден поинаков и различен бит кои...
Лајфстајл Спорт

Роналдо искрено: СЕКСОТ СО ГЕОРГИНА е подобар од било кој гол (ВИДЕО)

Igor
Пред неколку денови Кристијано Роналдо имаше големо интервју со новинарот Пирс Морган. И додедека на социјалните мрежи изглегуваа делови од интервјуто, најдовме еден особено интересен,...
Лајфстајл Сцена

ИНТЕРВЈУ Елена Велевска: Безобразно е да се фалам колку заработувам, кога живееме во земја каде плата е 200 евра!

Igor
Минатата и оваа година на фолк-пејачката Елена Велевска и поминаа работно со многу настапи, но и турбулентно, со многу пресвртници во нејзиниот приватен живот. Како...
Ви Препорачуваме

ИНТЕРВЈУ: Талат од Преспав ни откри со која колешка би снимил жешки сцени (ВИДЕО)

Igor
„Слободен печат“ викендов се дружеше со Дритон Вејсели или подобро како што и тој вели – Талат од Џепчиште, бидејќи признава дека повеќе врти глава...
Лајфстајл Сцена

СРЦЕТО Ѝ Е СКРШЕНО: Меган Маркл веќе никогаш нема да го види НЕГО!?

Igor
Томас Маркл постојано прави скандали, уште од времето кога Меган и Хари беа само вљубен пар. Овојпат, во интервју ја обвинил дека е лажливка, а...
Ви Препорачуваме

ЕКСКЛУЗИВНО ИНТЕРВЈУ со фронтменот на Ван Гог, Звонимир Ѓукиќ – Ѓуле

Igor
Рок бендот Ван Гог, денеска, во соработка со „Слободен печат“ и „Баги Комуникации“ ја промовираше книгата насловена по последниот албум, „Море без обала“. За таа...
Лајфстајл Сцена

Првото интервју на принцот Хари по раѓањето на кралското бебе (ВИДЕО)

Igor
„Тоа беше најневеројатно искуство што никогаш не ни можев да го замислам”. Принцот Хари во своето прво интервју по раѓањето на неговиот син изјави дека...