Шенка за Ѓорѓи: Јас сум тука, живеам, се радувам, плачам, чувам внуци – греота е тој што повеќе го нема (ВИДЕО)

Една од нашите најдобри актерки, Шенка Колозова и после 16 години од смртта на нејзиниот сопруг, Ѓорѓи Колов, секојдневно се сеќава на него.

Таа пред објективот на естадниот магазин „Бекстејџ“ со солзи во очите зборуваше за животот по смртта на царот Колозов.

– Многумина ќе ви кажат дека со времето се поминува, меѓутоа не со времето ти е се потешко и потешко… Не поминува тоа. Сите велат леле греота ти, не сум греота јас. Јас сум тука живеам, се радувам, плачам, чувам внуци. Греота е тој што повеќе го нема, признава Шенка.

Погледнете го интервјуто:

Слични објави

Вкусен ручек со богат вкус – Тестенини со зеленчук и павлака

Igor

Славната актерка во четвртиот стадиум од ракот: „Плачам од болки“ (ВИДЕО)

Igor

Неодоливата Лорен Симпсон и корисни совети како да постигнете совршено тело! (ФОТО)

Еспресо

Почина првата љубов на Џенифер Лопез: Десет години беа сè еден на друг! (ФОТО)

Еспресо

Во екот на коронавирусот Џулија Робертс го исфрли сопругот на улица

Еспресо

Bonatti во Македонија со трендовска колекција за костими за капење лето ‘19 (ФОТО)

Igor

Остави Коментар

четиринаесет + 12 =

Слични објави

Крис Џенер откри колку Ким и Кајли заработуваат за една објава на Инстаграм

Igor

Сите велат дека од неа ја наследила убавината! Еве како во младоста изгледала мајката на Кетрин Зита Џонс (ФОТО)

Еспресо

Поранешната мисица Маја Глигоровска и на +40 години изгледа како „авион“ (ФОТО)

Васко Спасоски

НАШ ПРЕДЛОГ ЗА ФИЛМ: „The Gentlemen“ е криминалистичко акционо остварување кое вреди да се погледне!

Еспресо

Дуа Липа напиша дека била погрешно сфатена – Реагираше и нашата естрада, а УНИЦЕФ се огради од нејзините ставови

Еспресо

ДНК, Перо Антиќ, Емилија Розман и тверкање во новиот спот „Ромео и Јулија“

Igor