Tag : Јана Стојановска

Ви Препорачуваме Жена Женски Печат

Јана Стојановска: Улогата на мајка ми е најинтересна улога со која сум се сретнала

Еспресо
Пред пет месеци глумицата Јана Стојановска се породи, на свет го донесе синчето Ненад, плод на љубовта со сопругот Андрија. Крстен е по дедо му,...
Дома Сцена

Актерката Јана за првпат го покажа синот Ненад, кој го доби името по неговиот славен дедо! (ФОТО)

Васко Спасоски
Младата македонска актерка Јана Стојановска во септември првпат се оствари во улогата на мајка, кога на свет го донесе синчето Ненад, а деновиве за прв пат покажа како изгледа...
Ви Препорачуваме Лајфстајл

Потресна исповед на актерката Јана Стојановска: Докторите лавовски се бореа за моето бебе да преживее (ВИДЕО)

Igor
Познатата актерка Јана Стојановска пред два месеци стана мајка и на свет го донесе малиот Ненад. Убавата Јана се породи во седмиот месец од бременоста...
Вести Лајфстајл

Уште една радосна вест: Јана Стојановска ќе стане мајка

Igor
Македонската актерка Јана Стојановска неодамна објави дека се мажи. Таа и нејзиниот свршеник, кошаркарот Андрија Бојиќ кој игра за МЗТ, ја планираат свадбата закажана за...