19.8 C
Скопје
22:03 - 14 јуни, 2024

Карлеуша повторно прави скандал! Дебили, мајмуни! Јелена ги нападна јутјуб-ѕвездите!

Пејачката Јелена Карлеуша во скоро едногодишната дискографска илегала по секс-аферата со босанскиот фудбалер Огнен Врањеш, во себе собра многу бес и токму сега реши го покаже своето незадоволство.

Во големото интервју за магазинот „Стори“, Ј.К. открила дека е огрорчена од тоа што се случува на естрадата и енормната популарност на оние што неодамна станаа познат преку јутјуб каналот.

– Сега популарни се некои дебили од јутјуб кои и не ги разбираш. Тие се како спитомени мајмуни и можат да заинтригираат само деца до осум години. Таа багра од неталентирани, неартикулисани анонимци без смисла, уназадија се што е логично и креатино во музиката. Евтини се и мора да ги снема – рекла Карлеуша, а потоа најавила дека тргнува во војна со новите интернет-ѕвезди.

– Кога на нив ќе удри мојата брутална продукција, можат да дојдат по автограм, но не им гарантирам успех ни во тоа. Кога јас снимам нови песни, тие будали нема да бидат на мапата, па колку и да го окупираат Јутјубот – порачала Јелена.

 

Слични објави

(Фото) Кејт Мидлтон се огласи пред утрешното јавно појавување: Терапијата оди добро, има лоши и добри денови

еспресо

(Фото) Павле и Ирина Камилоски му направија крштевка на синот Јосиф

Еспресо

(Фото) Злато и дијаманти: Позната српска манекенка се прошета низ Белград со накит вреден 72.000 евра

Еспресо

(Фото) Сопругата на Дарко Лазиќ се соблече во шестиот месец од бременоста! Го покажа стомакот во минијатурно бикини

Еспресо

Скандал во „Никогаш не е доцна“: Жика Јакшиќ ги фатил натпреварувачите во измама, веднаш ги дисквалификувал

Еспресо

Драгана Мирковиќ испрати порака до ќерката на Цеца Ражнатовиќ: Пејачките со години не беа во добри односи

Еспресо
Се вчитува....