Била во војска, а има и свој празник: Седум работи кои не ги знаете за Ријана (ФОТО)

Ријана е ѕвездата на новата насловна на америкнаскиот „Vogue“ која го краси веќе неколку пати.

Покрај тоа што ја краси насловната страница на магазинот, таа даде и големо интервју во кое зборуваше за својот моден бренд Фенти, за долгоочекуваниот албум, но откри како одбила да настапува на новиот Супер Бол, па наместо неа ги ангажираа Бијонсе и Џеј Ло.

Целото интервју може да го прочитате ТУКА, а Вог објави и статија во која се потруди да издвои неколку помалку познати факти за Ријана.

  1. Не се одзива на Ријана

Како и многу други славни личности, Ријана не настапува под своето вистинско име, барем не цело. Имено, нејзиното цело име е Робин Ријана Фенти, па пријателите и блиските ја викаат Робин.

  1. Има улица наречена по неа

Покрај тоа што е успешен уметник и сопственичка на модно царство, Ријана има и сопствена улица. Во нејзиниот роден Барбадос во 2017 година била именувана улица во чест на неа. На церемонијата била и Ријана која била дочекана како кралица.

 

View this post on Instagram

 

a day my people and I will never forget! all the lessons, running around barefoot, nosey neighbors, braiding hair on the step, playing in the cemetery, walking to the beach, rum shop karaoke keeping the whole street awake til 4am (“only the lonely” by Roy Orbison is playing in my head as I type this) , stealing Sammy pomegranates from his tree, begging my mother to let me walk to Jan’s shop cause she had American snacks, selling plastic/glass bottles to Peter so I could buy those American snacks, getting my hair hot combed for Harvest at church, doing my homework on my front step while Miss Hyacinth yells “ya gon get belly hurt from dat cold step” across from her veranda, watching iFE walk past with her dreads dragging on the floor like a couture gown, all the times I thought Melissa came to hang out with me, turns out she was dating my next door neighbor all along, rushing to do dishes when my mother’s high heels start hitting the pavement as she gets off the bus from work……right here on this street! WESTBURY is more than a community, we’re family!!! Thank you for all that you’ve poured into my life and the woman I am! It takes a village, and I’m glad my village was you!!!! To God be the Glory!!!! #RiRiDrive

A post shared by badgalriri (@badgalriri) on

  1. Победила на избор за убавина

Кога имала 15 години победила на школскиот избор за мисс, на кој покрај изгледот, сите ги воодушевила и со изведба на песната „Hero“ на Мараја Кери.

  1. Била во војска

Пејачката била кадетка во војска во својот роден Барбадос, а наредник и била колешката Шантел. Нејзина фотка од војска се појави на Твитер.

  1. Има свој празник

Во нејзиниот роден Барбадос во 2008 години 21 фебруар бил прогласен како ден на Ријана.

  1. Има необични ритуали пред настап

Моите подготвки за концертите започнуваат нормално. Јадам лобуси за глас, се шминкам пола час пред настапот, ги загревам моите гласни жици со вокален тренер преку Скајп. Мојот асистент кој вооедно е и бармен, ми носи чашка сок од портокал или лимунада да ме смири. Пијам додека ја гледам предгрупата во својата соба, а понекогаш одам и во публика.

  1. Има осигурано дел од телото

Во 2007 година Ријана си ги осигура нозете на еден милион долари.

Слични објави

Ќе се изненадите од здравствените придобивки на плетењето

Слободен Печат

Кејти Пери и Орландо Блум повторно докажаа дека имаат интересна смисла за мода (ФОТО)

Еспресо

Синот на Том Хенкс откри во каква состојба се неговите родители кои се заразени од коронавирус

Еспресо

Австралиската Ким Кардишијан е помеѓу најпопуларните фитнес блогерки на светот (ФОТО)

Еспресо

Само делува самоуверено: Роби Вилијамс откри зошто одбил да го замени Фреди Меркјури во „Queen“

Еспресо

Во Вухан отворен забавниот парк: Ролеркостерот полупразен, на рингишпилот зафатена секоја втора столица (ФОТО)

Еспресо

Остави Коментар

шест + Шестнаесет =

Слични објави

Афера се откри пред камерите: Поранешната жена на Чарли Шин го изневери сопругот со колешка!

Еспресо

Меланија Трамп со причина доминира на модната сцена: Бел фустан и цветен мантил кои секоја жена би ги посакала! (ФОТО)

Igor

Памела Андерсон се разведува после 12 дена брак!

Еспресо

ХИТ-ФОТО: Елиф Елмас прави селфи пред авион, а тренерот на голманите Гого Јовчев се моли (ФОТО)

Igor

Се случи чудо во судница: Цеца и Јелена се смирија! Еве што кажаа по излегувањето од суд (ФОТО)

Igor

Мицкоски првпат прозборе за приватниот живот: Повозрасниот син ме прашува дали е вистина кога нешто ќе прочита за мене! (ВИДЕО)

Васко Спасоски