24.8 C
Скопје
14:55 - 30 мај, 2024

Ознака : песна

ЛајфстајлСцена

Поранешната мис со провокативна најава за новиот спот на ДНК

Igor
Целосно разголена и покриена само со пари на интимните делови, поранешната мис на Македонија Емилија Розман, го најави спотот за новата песна на ДНК. Песната...
ЛајфстајлСцена

Песната „Месечина“ на Фолтин најава за нов албум

Igor
Со песната „Месечина“, популарните Фолтин го најавуваат својот најнов албум „МОМОМА“. Албумот ќе биде промовиран во првата половина од мај. Преслушајте ја одличната „Месечина“ и...
ЛајфстајлСцена

Постхумни албум и сингл на Авичи

Igor
Синглот „SOS“ и албумот „Tim“ на шведскиот ди-џеј Авичи ќе бидат објавени наскоро. Тој трагично го загуби својот живот лани во април, во Оман. Наредната...
ЛајфстајлСцена

Новиот спот на „Рамштајн“ предизвика бурни реакции кај публиката

Igor
Германскиот хард-рок бенд објави нова песна и видео-запис и за помалку од 24 часови постигна гледаност од над 6 милиони прегледи на Јутјуб. Иако фановите...
ЛајфстајлСцена

Цеца откри долго криена тајна: Дали платила за една од своите најпознати песни?

Igor
Цеца Ражнатовиќ во интервју за „Курир Старс“ открива на кого сè пеела пратечки вокали, но и кои ѕвезди пееле за нејзините песни, како и колку...