Рафаел од Германија на македонски ја пее „Километри“ од Лозано (ВИДЕО)

Една од најубавите македонски песни „Километри“ на Влатко Лозаноски – Лозано во своја верзија ја испеа Германецот Рафаел Лопро, кој всушност пее „кавер-верзии“ на најдобрите песни од целиот свет.

Тој на неговиот профил на Инстагарм објави видео на кое ја изведува песната на Лозано, а во коментарите под видеото тој доби пофалби за одличната изведба и одличниот македонски јазик.

Погледнете:

Слични објави

Трикови кои секоја домаќинка треба да ги знае

Igor

Членови на Рамштајн се бакнаа на сцена во знак на протест против руските ЛГБТ закони (ФОТО+ВИДЕО)

Igor

Изгледот на Бер Грилс ги зачуди гледачите: Изгледа како порно актер од 70-те (ФОТО)

Igor

Босанската Ким нарача евтина венчаница од интернет! Креацијата од 700 денари на фотки изгледа брутално, ама во живо е фијаско! (ФОТО)

Igor

ГЛАСАЈТЕ ЗА ТАМАРА! Повикаа Карлеуша и Цеца!

Igor

Стивен Кинг за коронавирусот: Како никој не ја предвиде епидемијата? За ова веќе имам пишувано!

Еспресо

Остави Коментар

тринаесет + 15 =

Слични објави

Три бабички не сакаат да бидат сами во изолација – Се собрале заедно и се снабдиле со вино (ВИДЕО)

Еспресо

Тијана: Јас сум најгорда сестра во Европа во моментов

Igor

На секого му е потребна пауза – Сите мислат дека животот на Ана Ивановиќ и Бастијан Швајнштајгер е како на филм, но таа не ја крие реалноста (ФОТО)

Еспресо

За љубителите на вино: Апликација за светски искуства и сортни вкусови

Еспресо

Тамара Тодевска ја „дувна“ сцената во Тирана со нејзината најнова песна (ВИДЕО)

Igor

Вајнстин паднал во затворот, тврди дека има потрес на мозокот

Еспресо