11.8 C
Скопје
16 октомври, 2021

Автор : И. Т.

12 Вести - 0 Коментари
Астро Слајдер Хороскоп

ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 15 ОКТОМВРИ: Убави работи ќе ви се случуваат

И. Т.
Овен На секој начин се обидувате да го направите љубоморен партнерот. Размислете дали е паметно. Ќе се трудите да ги убедите соработниците за тоа што...
Свет Слајдер Сцена

ВОЈВОТКАТА ИГРА НА СИГУРНА КАРТА: Кејт Мидлтон во одлично модно издание

И. Т.
Војвотката Кејт Мидлтон и принцот Вилијам беа во службена посета на Кралските ботанички градини „Кју“, каде што се одржа промоцијата на иницијативата на принцот Вилијам наречена...
Свет Слајдер Сцена

ОВЕН ВИЛСОН СЀ УШТЕ НЕ ЈА ЗАПОЗНАЛ СВОЈАТА ЌЕРКА: Мајката вели дека не им требаат само пари

И. Т.
Овен Вилсон сè уште не ја запознал својата ќерка која овие денови наполнила три години и неодоливо потсетува на него.   View this post on...
Слајдер Сцена Филм и ТВ

КИНО МИЛЕНИУМ ВЕ ОЧЕКУВА: Еве кои филмови можете да ги гледате

И. Т.
Кога времето надвор е дождливо и ладно, нема подобра идеја од гледање филм. А зошто пак да го гледате дома кога Кино Милениум има одличен...
Ви препорачуваме на СП Дестинации и Дегустации Слајдер

(РЕЦЕПТ) МАРТИНА НИ НАПРАВИ ПОСНИ МАФИНИ СО АЈВАР: Совршена ужинка за денес, или појадок за утре!

И. Т.
Нашиот тим започна соработка со една посебна, прекрасна мајсторка во кујна – Мартина Трајаноска. Шармантната Мартина стои зад превкусните рецепти пласирани на инстаграм-профилот (martinascooking). (РЕЦЕПТ) МАРТИНА...
Свет Слајдер Сцена

КАКВИ СЕ СЛАВНИТЕ ЛИЧНОСТИ ВО РЕАЛНИОТ ЖИВОТ: Можеби ќе бидете изненадени!

И. Т.
Еден корисник на социјалната мрежа „Редит“ ги праша луѓето кои познати личности се „кретени“ во реалниот, приватниот живот, а одговорите ќе ве изненадат. What celebrities...
Свет Слајдер Сцена

ХЕЛЕН МИРЕН СО СИЛНА ПОРАКА: Не дозволувајте сопствените несигурности да ве парализираат

И. Т.
Хелен Мирен ја живее својата осма деценија, но се чини дека нема план да се пензионира дури и по повеќе од 30 години активна работа....
Ви препорачуваме на СП Животни Приказни Слајдер

(ФОТО) ВО ЦВЕТНАТА ОАЗА НА ДРАГИЦА КОСТОСКА: Цвеќињата возвраќаат многу повеќе од тоа што го очекуваш

Ирена Трајкова
Денес сме во прекрасната цветна оаза на Драгица Костоска во најубавото Брусанско маало во Кавадарци. Оваа госпоѓа ни раскажува дека за дворот што се простира...
Здрави навики Здравје Слајдер

НАЈЛЕКОВИТИОТ КОРЕН НА ПЛАНЕТАТА: Чистач на крв, маснотии, воспаленија и што ли уште не

И. Т.
Коренот рен содржи скоро 5 пати повеќе витамин Ц од најпознатите цитруси – лимон и портокал. Тука се и другите бројни состојки кои дејствуваат како...
Астро Слајдер Хороскоп

ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 14 ОКТОМВРИ: Подобро поставете директни прашања, отколку да претпоставувате одговори

И. Т.
Овен Ќе се интензивира комуникацијата меѓу вас и лицата од спротивниот пол. Оние кои сѐ уште се сами, ќе се затекнат во шармантно друштво. Веројатно...