19.9 C
Скопје
17:44 - 18 мај, 2022

(РЕЦЕПТ) Наташа ни подготви шарени урда бомбици: Готови се за 5 минути!

наташа мустафа

На голема радост на сите вас – почнавме уште една прекрасна соработка со готвачка за која готвењето е уметност – Наташа Мустафа.

Љубовта за готвењето ја наследила од две прекрасни жени, извонредни во кујна, мајка ѝ Зоре и баба ѝ Рада. Со готвењето се опушта и се изразува креативно.

(РЕЦЕПТ) НАТАША НИ НАПРАВИ КРЕМ ОД АВОКАДО: Совршено слатко задоволство за оваа сабота

Оваа врвна креативка во кујна своите маестрални рецепти ги објавува на својот инстаграм-профил (natasaemil), а сега вкусните рецепти ги доближуваме и до вас!

Денес Наташа споделува со сите вас рецепт за шарени урда бомбици.

ПРЕВКУСНА ЧОРБА ОД ТИКВА: Ќе ве стопли, ќе ве размази, ќе ве воодушеви!

Потребни состојки:

  • 300 гр урда
  • 120 гр путер
  • 4 лажици павлака
  • 100 гр микс семиња (сусам, лен, сончоглед)
  • 1 чешне лук

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Наташа М. (@natasaemil)

Начин на подготовка:

Сите состојки се мешаат. Од смесата се прават топчиња и потоа се валкаат во микс семиња, пипер, сецкан магдонос, сецкан власец.

На здравје!

Слични објави

Љубовта ќе им цвета во јуни: Ова се највљубените и најсаканите хороскопски знаци на почетокот на летото

Еспресо

Испечете меко, сочно и ароматично пиле: Неколку важни чекори и тајни зачини при подготовката

М.Р.

Три најчести фитнес грешки поради кои се откажуваме од тренинг и слабеење

Еспресо

Што да промените во исхраната за да се ослободите од акните и мозолчињата?

Еспресо

(ВИДЕО) Докажано: Амбер сепак имала врска со Џејмс Франко додека била во брак со Џони Деп

Еспресо

(ФОТО) Модна дизајнерка почнала да го тетовира синот уште кога имал шест месеци

Еспресо
Се вчитува....