24.8 C
Скопје
12:59 - 14 април, 2024

Ознака : сцена

ЛајфстајлСцена

ПАДНА НА СЦЕНА: Кристина Агилера се сопна, па продолжи како ништо да не било (ВИДЕО)

Igor
Кристина Агилера на настап во Русија се лизнала по скалите на сцената и паднала. Но, во манир на вистински професионалец, по само неколку секунди станала...
Вести

Позната пејачка ја испеа македонската „Ја излези Ѓурго“ (ВИДЕО)

Igor
Врвнатата вокалистка Амира Медунјанин со оркестарот „Вечерња љубав“ во пулска Арена ја испеја познатата македонска песна „Ја излези Ѓурѓо“. На видеото проследете го настапот на...
ЛајфстајлСцена

ОТКРИЕНА ПРИЧИНАТА: Поранешниот сопруг бил насилен со Беквалац поради неверство со ОВОЈ тенисер

Igor
По скандалот со насилното однесување на Лука Лазукиќ, во српската јавност излегуваат детали за неговиот развод од пејачката Наташа Беквалац. Пријателка на Лазукиќ за српски...
ЛајфстајлСцена

Погледнете како изгледаше првата проба на Тамара на евровизиската сцена (ФОТО+ВИДЕО)

Igor
Нашата претставничка на Евровизија за оваа година, Тамара Тодевска отпатува во Тел Авив каде со пресната „Proud“ ќе ја претстави нашата земја, погледнете ја пробата....
ЛајфстајлСцена

Дупер се збогува со Мартина и Авалон

Igor
Веста за раскинувањето на договорот меѓу Авалон и македонската група Дупер, во која главни „актери“ беа Борис Какуринов, Мартина Баракоска и Илчо Нечовски, и која...
Сцена

Меланија Трамп со причина доминира на модната сцена: Бел фустан и цветен мантил кои секоја жена би ги посакала! (ФОТО)

Igor
Уште една потврда зошто првата дама на Америка ја носи титулата модна икона. После неколку еднобојни, да не кажеме монотони комбинации, првата дама на Америка,...
ЛајфстајлСцена

Миг Џегер се чувствува многу подобро по операцијата на срцето

Igor
Мик Џегер изјави дека заздравува и дека се чувствува многу подобро, откако беше примен во болница. Според информациите, тој беше подложен на операција на срцев...
ЛајфстајлСцена

Тамара Тодевска на Евровизија ќе носи креација на Ношпал

Igor
Нашата годинешна претставничка  на Евровизија, покрај со одлична песна, ќе настапи со креација на креаторот Александар Ношпал. Еден од најчестите коментари на Јутјуб, под официјалното...
ЛајфстајлСцена

Кончита со целосно нов изглед за новиот спот

Igor
Ѕвездата на Евровизија, Кончита Вурст, за потребите на новото видео целосно го промени изгледот. Речиси без шминка, со тренерки и кратка руса коса, Кончита шокираше...
ЛајфстајлСцена

Музичките критичари ги одбраа најдобрите песни од легендарните „Queen“

Igor
Беше нешто сосема поинакво и посебно кога во далечната 1973 година излезе првиот албум на групата „Queen“. Групата која е формирана во срцето на Англија,...