17.8 C
Скопје
13:57 - 27 февруари, 2024

Ознака : бата живојиновиќ

БалканВи ПрепорачувамеСлајдерСцена

Актерот Бата Живојиновиќ ќе почива покрај сопругата: Тоа беше нивната желба, ќе ја испочитувам…

Еспресо
Големиот српски актер Велимир Бата Живојиновиќ ќе биде преместен од Алејата на заслужните граѓани во Белград во Корачица, каде што е роден. Посмртните останки на...
Сцена

Почина сопругата на Бата Живојиновиќ

Теодора Циклевска
Лула Живојиновиќ, вдовицата на српскиот глумец Бата Живојиновиќ, починала во Белград, пренесуваат српските медиуми. „После куса и тешка болест почина нашата драга мајка, сестра и...