11.8 C
Скопје
19:22 - 20 април, 2024

Ознака : Златен глобус

Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

(Видео) Најдобрите моменти од наградите „Златен глобус“: Пропуштивте да ги видите, но еве ги!

Еспресо
Неделното 81-во доделување на Златните глобуси беше ноќ полна со славење и забава, а многу моменти од директниот пренос на настанот од Беверли Хилтон добија...
UncategorizedВи ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

(Видео) Интернетот „падна“: Еве што озборуваа Селена Гомез и Тејлор Свифт на „Златен глобус“

Еспресо
Церемонијата на доделувањето на наградите Златен глобус веќе заврши, но социјалните мрежи се разгореа зборувајќи за најсветлите моменти од настанот. Еден од нив е краткиот...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

„Барбенхајмер“ повторно доминира: Објавени номинациите за Златен глобус 2024

Еспресо
Денеска официјално беа објавени номинациите за осумдесет и првото по ред доделување на Златните глобуси кое ќе се одржи во Беверли Хилтон во Лос Анџелес...
Ви ПрепорачувамеЛајфстајлСветСлајдерСтилСцена

(ФОТО) МОДАТА НА ЗЛАТНИТЕ ГЛОБУСИ НИЗ ГОДИНИТЕ: Незаборавни стилски моменти на холивудските ѕвезди

Еспресо
Уште од далечната 1944 година, холивудските ѕвезди ги „прошетуваат“ гламурозните тоалети и костуми на црвениот тепих на Златните глобуси. Секоја година е различна од претходната,...
UncategorizedВи ПрепорачувамеЕспресоЖенски печатСветСлајдерСцена

ЗЛАТЕН ГЛОБУС (Golden Globe) 2022: Сите добитници на 79-тото издание, без позирања со награди во рака, без помпа, со неколку скандалчиња!

Еспресо
Ноќта меѓу сабота 9ти и недела, 10. јануари, 79-тото издание на наградите Златен глобус се одржа на секако необичен начин: немаше ѕвезди, црвен тепих и...
Филм и ТВ

Авторката на музиката за „Џокер“ прва жена кандидат за Оскар! (ВИДЕО)

Еспресо
Исландската композиторка Хилдур Гуднадотир е првата жена која самостојно компонирала музика за филм и за тоа доби Златен глобус, а и влезе во потесниот избор...
Секојдневие

Драмата на црвениот тепих на Златните глобуси: Џенифер Лопез спакувана како подарок! (ФОТО)

Слободен печат
На 77. доделување на наградата Златен глобус очите на јавноста беа вперени во модните комбинации на бројните ѕвезди што се прошетаа по црвениот тепих. Некои...
Ви ПрепорачувамеСветСцена

Никол Кидман заплакала на црвениот килим кога ја дознала оваа страшна вест! (ФОТО)

Васко Спасоски
Актерката Никол Кидман (52) синоќа во Беверли Хилс присуствуваше на свеченоста по повод претстојниот „Златен глобус“, а на црвениот килим се појави со солзи во...