14.8 C
Скопје
06:30 - 22 мај, 2024

Ознака : тод филипс

Ви ПрепорачувамеВи препорачуваме на СПСветСлајдерСцена

Лејди Гага во продолжението на „Џокер“: Пејачката е во преговори за ликот на Харли Квин

Еспресо
Според The ​​Hollywood Reporter, актерката е во многу рани преговори да се појави во продолжението на филмот на режисерот Тод Филипс. Маргот Роби го играше...
Филм и ТВ

Авторката на музиката за „Џокер“ прва жена кандидат за Оскар! (ВИДЕО)

Еспресо
Исландската композиторка Хилдур Гуднадотир е првата жена која самостојно компонирала музика за филм и за тоа доби Златен глобус, а и влезе во потесниот избор...