8.8 C
Скопје
03:42 - 28 февруари, 2024

(Видео) Интернетот „падна“: Еве што озборуваа Селена Гомез и Тејлор Свифт на „Златен глобус“

Церемонијата на доделувањето на наградите Златен глобус веќе заврши, но социјалните мрежи се разгореа зборувајќи за најсветлите моменти од настанот. Еден од нив е краткиот разговор кој се водел помеѓу Селена Гомез, Тејлор Свифт и сопругата на актерот Мајлс Телер, Кели Спери.

На интернет стана вирално видео во кое можете да се види Селена Гомез како се приближува до масата каде што седат Тејлор и Кели и почнува со ентузијазам да им кажува нешто. Тејлор е очигледно шокирана од нејзините зборови: таа дури и ја отвора устата од изненадување, а Кели појаснува: „Со Шаламе?“. Само овој дел од разговорот може да се слушне сосема јасно, но меѓу корисниците на Интернет, секако, имаше и такви кои беа вешти во читањето на усните.

Според најпопуларната теорија на обожаватели, Тимоти одбил да се фотографира со Селена поради неговата девојка Кајли Џенер со која се бакнувал на доделувањето пред сите.

Според друга верзија, тој не се ни поздравил со Гомез. Важно е да се разбере контекстот овде: Тимоти и Селена претходно глумеа заедно во „Дождлив ден“ на Вуди Ален во кој имаше сцена со бакнување меѓу нивните ликови. А Кајли неодамна беше обвинета дека на социјалните мрежи ја исмева пејачката заедно со нејзината пријателка Хејли Бибер. Се разбира, девојките подоцна тоа го демантираа, но гласините никогаш не исчезнаа. Сега фановите на Гомез се сомневаат дека повторно се подготвуваат интриги против нивната миленичка. Дали е ова точно или не, не може со сигурност да се каже, но речиси никој не се сомнева дека Тимоти Шаламе е вмешан во случајот.

На еден или друг начин, Селена веќе им стави до знаење на фановите не се „замара“ ни со Тимоти а уште помалку со Џенер, бидејќи таа си има свој личен живот – пејачката на Инстаграм објави фотографија од жежок бакнеж со нејзиниот нов партнер Бени Бланко, придружена со значаен натпис: „Победив!“.

Бени Бланко и Селена Гомез, Инстаграм

 

Слични објави

(Видео) Гога Секулиќ го прослави роденденот на луксузна дестинација: Пејачката покажа какво изненадување ја дочекало во хотелот

Еспресо

„Ќе ти ја скратиме косата“: Српската пејачка била жртва на демнач и добивала застрашувачки закани на домашна адреса

Еспресо

„Нонстоп сум на инфузии“: Цеца проговори за здравствените проблеми со кои се соочила периодов

Еспресо

(Фото) Ова е вилата што Аца Лукас ѝ ја остави на Соња по разводот: Луксузот го одзема здивот

Еспресо

„Јас го добив детето, а тој доби стан“: Неда Украден ја отвори душата и се присети на разводот со поранешниот сопруг

Еспресо

(Видео) Зорица Брунцлик емотивно за зетот: Јас плачев наместо него

Еспресо
Се вчитува....