22.8 C
Скопје
17:33 - 30 мај, 2024

Ознака : повлекување

Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

Илон Маск НЕ ВЛЕГУВА во бордот на Твитер: ЕВЕ ЗОШТО

Еспресо
И покрај тоа што стекна 9,2 отсто од акциите на Твитер, стана главен акционер и не крие дека сака да промени некои карактеристики на оваа...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

ЏИМ КЕРИ НАЈАВИ ПОВЛЕКУВАЊЕ ОД ФИЛМОТ: Причина? Сосема различна од онаа на Брус Вилис!

Еспресо
Неколку дена по збогувањето на Брус Вилис со филмот, уште една холивудска ѕвезда на блокбастери, исто така, одлучи да го напушти шоубизнисот, односно киното, но...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

Ќерката на БРУС ВИЛИС: „Брус се повлекува од кариерата, многу тежок момент за нашето семејство!“

Еспресо
Брус Вилис (67) се откажа од актерската кариера од здравствени причини. Тоа го најавува неговата ќерка Румер Вилис со објава на Инстаграм. Ѕвездата на „Умри...
СветСлајдерСцена

ЏОНИ МИЧЕЛ ЈА ПОВЛЕКУВА МУЗИКАТА ОД СПОТИФАЈ: Причина? Неодговорни луѓе шират лаги за вакцините што чинат животи

Еспресо
Се зголемува бројот на луѓе кои ја отстрануваат својата музика од Spotify. Имено, Џони Мичел изјави дека во знак на „солидарност“ со Нил Јанг ќе...
СветСлајдерСцена

СРЕЌЕН РОДЕНДЕН БРИЏИТ ФОНДА! Што се случи со актерката? Ова се вистинските причини за збогување со Холивуд

Еспресо
Што се случи со актерката која ја глумеше Мелани во „Џеки Браун“?   View this post on Instagram   A post shared by Bridget Fonda...
СветСлајдерСцена

ГИ ОТКАЖАЛ СИТЕ ПРОЕКТИ: Болдвин се повлече од јавноста!

jasmina.kantardzieva
Глумецот Алек Болдвин кој неодамна со куршум при несреќен случај за уби снимателката Халина Хачинс, наводно ги откажал сите проекти на кои работи. Како што...
Ви ПрепорачувамеСветСцена

Уште еден доказ дека кралското семејство за Меган и Хари е веќе минато!

Еспресо
По преселувањето во Канада, Хари и Меган потполно беа спремни да започнат нов живот, а тоа значеше и отпуштање на вработените кои работеа за нив,...
ЛајфстајлСцена

Маја Поцеска за „Слободен печат“: Се повлеков од јавниот живот!

Igor
Македонската убавица и „инфлуенсерка“ Маја Поцеска дигна „рачна“. Не од денес, вели, од поодамна. Вели дека не сака веќе да биде дел од јавниот живот,...