26.8 C
Скопје
09:41 - 13 јуни, 2024

Ознака : касандра

Ви ПрепорачувамеВи препорачуваме на СПСветСцена

(ВИДЕО) Легендарната Касандра ги загрижи фановите: Актерката Кораима Торес хоспитализирана поради респираторни проблеми

М. Р.
Актерката Кораима Торес, која кај нас се прослави со улогата на легендарната Касандра во истоимената серија, деновиве ги загрижи своите следбеници на Инстаграм.   View...
БалканСлајдерСцена

ТАЖНА ВЕСТ: Почина хрватската ѕвезда од 90-тите Даворка Ручевиќ – Касандра

Еспресо
Почина хрватската танцовата ѕвезда и пејачка од 90-тите Даворка Ручевиќ, попозната како Касандра. Ручевиќ почина на 54-годишна возраст. Касандра последен пат се појави во јавноста...
СветСценаФилм и ТВ

ФОТО | Актерката позната по улогата на Касандра проговори за борбата со туморот: Не ми е лесно, се плашам!

ЕСПРЕСО
Венецуелската актерка Кореимa Торес, која се стекна со слава со улогата на Касандра во истоимената серија, пред три години ѝ биле дијагностицирани бенигни тумори на...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

Касандра (47) покажа стомачни мускули од соништата: „Џеј Ло може да оди дома“ (ФОТО)

Васко Спасоски
Познатата акерка од серијата „Касандра“, Кораима Торес (47), која во јуни оваа година наполни 47 години и тоа како води сметка за својот физички изглед....
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

Дури и во 5-та деценија може да се пофали со витко тело: Актерката која ја играше Касандра изгледа неверојатно во бикини! (ФОТО)

Еспресо
Актерката Кораима Торес позната како прочуената Касандра покажа дека за неа времето очигледно не прави разлика, бидејќи дури и во петата деценија таа го покажа...
ЛајфстајлСцена

Се сеќавате на Ранду? Погледнете како изгледа денес (ФОТО)

Igor
Во теленовелата „Касандра“, која цела Македонија ја гледаше во 90-те, најпознати ликови беа Игнасио и Касандра. Сепак, многумина го забележаа Ранду, фрлачот на ножеви кој...
ЛајфстајлФилм и ТВ

Совршено тело и „плочки“ на стомак: Касандра денес има 46 години и изгледа како „авион“ (ФОТО)

Igor
Популарната актерка од Венецуела, Кораима Торес (46) врвот во својата кариера и беше по улогата на Касандра во истоимената серија. Експанзијата на шпански серии во Македонија...
ЛајфстајлСцена

ГО ПАМЕТИМЕ КАКО ИГНАСИО И ЛУИ ДАВИД: Синот на Освалдо Риос е поголем фраер од него (ФОТО)

Igor
Во доцните 90-ти целиот Балкан полуде по приказната на Касандра и нејзината љубовна драма со браќата Игнасио и Луи Давид. Овие два лика ги екранизираше...
ЛајфстајлСцена

ГИ ГЛЕДА ЛИ НЕКОЈ БИКИНИТЕ? Плејбој зајчица ги облекла „најситните бикини на светот“, видете како изгледа (ФОТО)

Igor
Сезонава се изнагледавме различни трендови кога се работи за костимите за капење, од „андербуб“ (под дојка) бикини, па сè до бикините со ленти кои покриваат...
ЛајфстајлСцена

ПОПУЛАРНАТА КАСАНДРА навива за Ноле, а ужива во музиката на ОВАА балканска дива

Igor
Венецуелската актерка Кораима Торес ја паметиме по нејзината легендарна улога во серијата „Касандра“, каде го глумеше истоимениот лик. Во екот на популарноста на серијата, Кораима,...