Совршено тело и „плочки“ на стомак: Касандра денес има 46 години и изгледа како „авион“ (ФОТО)

Популарната актерка од Венецуела, Кораима Торес (46) врвот во својата кариера и беше по улогата на Касандра во истоимената серија.

Експанзијата на шпански серии во Македонија се случи во 1997 година, а токму „Касандра“ по се изгледа ќе влезе во историјата како најгледана филмска серија.

Ниту репризите на оваа серија во која Касандра, Доринда, Игнасио и Ранду кои беа главни ликови немаше помала гледаност.

По нив дојдоа некои нови актери, па Кораима Торес беше заборавена. Денеска ако ја видите нема да ја препознаете.  Поминаа 27 години откако е снимена серијата, но за Кораима како времето да застанало.

Иако ја гази петтата деценија, актерката има совршено тело и изгледа како три децении помлада девојка. Таа воопшто нема направено естетски корекции, но одлучила да биде негувана.

Живот во природа и постојаните тренинзи си го направиле своето. И покрај тоа се има породено, Касандра има „плочки“ на стомакот.

 

View this post on Instagram

 

Un paso a la vez Día a Día Manú Montero #coraimatorres #losquiero # #pasoapaso #undiaalavez #hoy #gratitude #micombo

A post shared by Coraima Torres (@lacoraima) on

Таа живее во Венецуела каде е мажена за колега Николас Монтера со кого има едно дете. Таа снима постојано филмови, но сериите во кои таа глуми повеќе не пристигнуваат на нашиот пазар.

Слични објави

Почина познатиот актер, ѕвездата на „Брејкинг Бед“ и „Tвин Пикс“

Igor

Не е секогаш убаво да сте познат: Џастин Тимберлејк нападнат среде Париз (ВИДЕО)

Igor

Бијонсе со една објава докажа зошто е кралица на социјалните мрежи (ФОТО)

Igor

Летна комбинација за десетка: Џенифер Анистон не знае да погреши (ФОТО)

Igor

Се снима серија за Јованка Броз: 12 епизоди за првата дама на Југославија

Еспресо

Авторката на „Хари Потер“ сподели нова бесплатна онлајн книга за децата во карантин

Еспресо

Остави Коментар

пет × пет =

Слични објави

Избегнувајте ги луѓето кои ги имаат овие седум особини!

Еспресо

ЈА КИДНАПИРАЛЕ ЌЕРКА Ѝ: Актерката од „Игра на тронови“ објавила и видео од настанот

Igor

Најдебелото дете на светот со 192 килограми: Арја Перман загуби 108 килограми, а еве како изгледа сега (ВИДЕО)

Еслресо

Хаос на социјалните мрежи – Ирина Шајк го „поздрави“ Бредли Купер

Igor

Шеќерот ПОТПОЛНО го исфрлил од исхраната – Тоа што појадува Јоксимовиќ ќе ЗАЧУДИ многумина

Igor

Селма Хаек: Сакаше заедно да се тушираме па се закануваше дека ќе ме убие

Igor