ФОТО | Актерката позната по улогата на Касандра проговори за борбата со туморот: Не ми е лесно, се плашам!

Венецуелската актерка Кореимa Торес, која се стекна со слава со улогата на Касандра во истоимената серија, пред три години ѝ биле дијагностицирани бенигни тумори на дојката, поради што сега оди на редовни прегледи.

Кореимa објави фотографија од прегледот на својот инстаграм-профил и апелираше до сите жени да се грижат за своето здравје и да прават прегледи најмалку еднаш месечно.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Coraima Torres (@lacoraima)


„Почнав со прегледи минатата недела. Сакам да ве известам дека мојата мамографија и ултразвук на дојка поминаа добро. Поради туморот, морам да се прегледувам на секои шест месеци“, напиша познатата актерка.

„Кога самата ќе направам преглед со допир, не ми е лесно, затоа што секогаш сум исплашена. Но, важно е да се испитате, дури и еднаш месечно. Одлично е да се разбере дека прегледите извршени на време можат да ви го спасат животот“, изјавила славната актерка.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Coraima Torres (@lacoraima)

Актерката е многу активна на социјалните мрежи и секој ден објавува фотографии во кои ги опишува своите секојдневни активности.

Слични објави

МРАЧНАТА СТРАНА НА ИЛОН МАСК: Поранешната сопругата Џастин со потресна изјава

Еспресо

СУПЕР МАРИО ДОАЃА НА МАЛИТЕ ЕКРАНИ: Со опасна актерска екипа!

Еспресо

(ФОТО) ПОДОБРО КРАТКА И ЗДРАВА НАМЕСТО ДОЛГА И ДОСАДНА …. И КОСА И ВРСКА: Јелена Спенџарска посекси од кога било!

M.Р.

(ФОТО) МЕ МИСЛИ…И ЈАС ЈА МИСЛАМ…: Џамбазов и Илина разделени 10.850 километри

М.Р.

(ФОТО) АКТЕРКАТА БЛЕЈК ЛАЈВЛИ ГО ЛАНСИРАШЕ БРЕНДОТ „BETTY BUZZ“: Името е емотивна посвета!

М.Р

ФРИЗЕРОТ ВИ ЈА УТНА ФРИЗУРАТА – TУЖЕТЕ ГО: Девојка од Индија доби 271.000 долари оштета

М.Р.
Се вчитува....