ПОПУЛАРНАТА КАСАНДРА навива за Ноле, а ужива во музиката на ОВАА балканска дива

Венецуелската актерка Кораима Торес ја паметиме по нејзината легендарна улога во серијата „Касандра“, каде го глумеше истоимениот лик.

Во екот на популарноста на серијата, Кораима, заедно со актерот Хенри Сото (Ранду), ја посетија и Македонија, во склоп на балканската турнеја која ја вклучуваше и Србија.

Оттогаш таа редовно следи што се случува на Балканот, а била многу потресена поради немирите во 1999 година, кои се случуваа во Србија.

Како што наведува Пинк.рс, таа го обожава Новак Ѓоковиќ, но и слуша српска музика, особено хитовите на Цеца.

„Не разбирам ништо, но танцувам, ме развеселува тој ритам“, изјавила Кораима Торес.

 

Бонус видео:

Слични објави

Ноќна мора на секој татко: Алек Болдвин не е воодушевен од тангата на ќерка му (ФОТО)

Igor

Познатата водителка ја „тресе“ нов скандал – Елен Деџенерес им делела откази на оние што заминувале на боледување

Еспресо

Нивес покажа како ги разладува своите облини во базен средe ноември! (ВИДЕО)

Igor

Ана Бекута ослабе 17 килограми и почна да се слика секси! (ВИДЕО)

Igor

Ела Дворник во деветтиот месец од бременоста позира во гаќички! (ФОТО)

Васко Спасоски

Сораја на плажа: Тоа не е костим за капење, тоа е СКАНДАЛ (ФОТО)

Igor

Остави Коментар

2 × четири =

Слични објави

Златна малина 2020: Коронавирусот ја одложи церемонијата, но не и доделувањето (ВИДЕО)

Еспресо

Карлеуша ги покажа затегнатите стомачни, но и НЕШТО ПОВЕЌЕ! Јецо каде ти се гаќичките? (ВИДЕО)

Igor

На српскиот пејач му стана непријатно од толку многу бакшиш, па кажа – доста е! (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Таа е веќе голема девојка! Погледнете како изгледа повозрасната ќерка на Маја и Дарко Панчеви (ФОТО)

Igor

Песто коријандер, за мерак, здравје и детоксикација

Igor

Дали масажата со лажица ги отстранува брчките од лицето?

Igor