33 C
Скопје
16:17 - 25 јуни, 2024

Ознака : кораима торес

БалканВи ПрепорачувамеСлајдерСцена

Познатата Касандра пристигнува во Србија и ќе игра со Биковиќ во „Јужен ветар 3“: Улогата е посебна приказна, ова се деталите

Еспресо
Кораима Торес, актерката позната по животната улога на „Касандра“ во истоимената серија, одбележа еден период и ги освои срцата на гледачите кога ја глумеше познатата...
БалканВи ПрепорачувамеСлајдерСцена

(Фото) Славната Касандра има една желба: Ги слушам Цеца и Карлеуша, а сакам да снимам филм со Милош Биковиќ!

Еспресо
Венецуалската актерка Кораима Торес, позната по улогата на прочуената Касандра, признава дека ја обожава Србија, но и дека ужива во песните на фолк пејачката Цеца...
Ви ПрепорачувамеВи препорачуваме на СПСветСцена

(ВИДЕО) Легендарната Касандра ги загрижи фановите: Актерката Кораима Торес хоспитализирана поради респираторни проблеми

М. Р.
Актерката Кораима Торес, која кај нас се прослави со улогата на легендарната Касандра во истоимената серија, деновиве ги загрижи своите следбеници на Инстаграм.   View...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

Касандра (47) покажа стомачни мускули од соништата: „Џеј Ло може да оди дома“ (ФОТО)

Васко Спасоски
Познатата акерка од серијата „Касандра“, Кораима Торес (47), која во јуни оваа година наполни 47 години и тоа како води сметка за својот физички изглед....
ЛајфстајлСцена

ПОПУЛАРНАТА КАСАНДРА навива за Ноле, а ужива во музиката на ОВАА балканска дива

Igor
Венецуелската актерка Кораима Торес ја паметиме по нејзината легендарна улога во серијата „Касандра“, каде го глумеше истоимениот лик. Во екот на популарноста на серијата, Кораима,...