13.8 C
Скопје
23:59 - 29 мај, 2024

Познатата Касандра пристигнува во Србија и ќе игра со Биковиќ во „Јужен ветар 3“: Улогата е посебна приказна, ова се деталите

Кораима Торес, актерката позната по животната улога на „Касандра“ во истоимената серија, одбележа еден период и ги освои срцата на гледачите кога ја глумеше познатата улога.

Латиноамериканската актерка неодамна изјави дека би сакала да снима филм со популарниот српски актер Милош Биковиќ, па продуцентите одлучиле да ѝ понудат улога која не се одбива.

– Продуцентите на „Јужен ветар“ сакаат во својата екипа да имаат и светски познати актери. Па така, во првата сезона се појави италијанскиот актер Пасквал Еспозито, а во втората холивудските ѕвезди Вилијам Болдвин и Ерик Робертс. Преговорите со познатиот дански актер Мадс Микелсен за третата сезона се во тек, а на списокот неочекувано се појави уште едно име – Кораима Торес! – вели извор близок до продукцијата на „Јужен ветар“ за српски „Информер“, па додава:

– Откако Касандра изјави дека би сакала да игра со Биковиќ, продуцентите планираат и нејзе да ја вклучат во филмот. Ако сè оди според планот, Касандра треба да глуми водач на криминален клан од Јужна Америка! Секако, ќе има сцени и со Биковиќ, но деталите за сценариото засега не смеам да ги откријам. Потпишувањето на договорот зависи од нејзините обврски.

Инаку, неодамна српските медиуми се распишаа дека Касандра слуша српска музика и гледа српски филмови.

– Сонувам да се вратам во Србија! Бев многу среќна додека бев во Србија, тоа ми е еден од најдрагите спомени во мојот живот. Луѓето беа љубезни, внимателни и полни со поддршка. Ја ценам љубовта која во деведесеттите години ја добив од вас, ја чувам во срцето и до ден-денес – рекла убавата актерка.

На спомнувањето на Милош Биковиќ таа се одушевила: „Секако дека сум слушнала за Биковиќ, би сакала да снимам филм со него!

Слични објави

(Фото) Ги пречека изненадување: Еве каде отидоа Анастасија и Немања по свадбата

еспресо

(Фото) Ќерките на Џеј Рамадановски пристигнаа на настанот организиран во негова чест: Убавата Марија блеска во бременоста

Еспресо

Српскиот министер за малку ќе се „фател“ со Хилари Свонк, конците му ги помрсил Александар Вучиќ

Еспресо

Најубавата српска водителка Марија Килибарда на 43 години чека бебе

Еспресо

(Видео) Се појави видео од тајната венчавка на Анастасија Ражнатовиќ: Цеца се бореше за бидермаерот

Еспресо

(Фото) Калиопи го промовираше новиот албум – „Албум“: 10 песни и дует со Слаткар

Еспресо
Се вчитува....