13.8 C
Скопје
23:43 - 29 мај, 2024

(Фото) На една рака носи 18.000 евра: Александра не штедела на себе, сите гледале во овој скап детаљ

Александра Пријовиќ вложила многу пари во својата турнеја „Од исток до запад“, а доста пари се потрошени за накитот и сценската облека.

Од почетокот на турнејата низ регионот, српската пејачка Александра Пријовиќ одржала дури 37 концерти во 13 градови, како во Србија, така и во регионот, а пејачката се трудела да има различен стајлинг за секој настап, што е огромен трошок.

Нејзините скапи костими беа подеднакво привлечни како и накитот што го носеше во комбинација со секој стајлинг. По еден од концертите, Александра дала интервју за медиумите, при што нејзиниот прстен и белегзија ги привлекле сите погледи.

 


Многумина би рекле дека се работи за едноставен накит и дека не чини многу, но Пријовиќ таа вечер на раката носела нешто помалку од 18.000 евра.

Нејзиниот прстен од луксузниот бренд „Булгари“ чини 3.450 евра, додека за белегзијата платила дури 14.500 евра.

 

Слични објави

(Фото) Ги пречека изненадување: Еве каде отидоа Анастасија и Немања по свадбата

еспресо

(Фото) Ќерките на Џеј Рамадановски пристигнаа на настанот организиран во негова чест: Убавата Марија блеска во бременоста

Еспресо

Српскиот министер за малку ќе се „фател“ со Хилари Свонк, конците му ги помрсил Александар Вучиќ

Еспресо

Најубавата српска водителка Марија Килибарда на 43 години чека бебе

Еспресо

(Видео) Се појави видео од тајната венчавка на Анастасија Ражнатовиќ: Цеца се бореше за бидермаерот

Еспресо

(Фото) Калиопи го промовираше новиот албум – „Албум“: 10 песни и дует со Слаткар

Еспресо
Се вчитува....