Се сеќавате на Ранду? Погледнете како изгледа денес (ФОТО)

Во теленовелата „Касандра“, која цела Македонија ја гледаше во 90-те, најпознати ликови беа Игнасио и Касандра.

Сепак, многумина го забележаа Ранду, фрлачот на ножеви кој со Касандра во циркусот изведуваше трикови од кои на публиката ѝ застануваше здивот.

Актерот Хенри Сото денес има 58 години, глуми во театар и се занимава со хуманитарна работа.

Касандра која во серијата ја глумеше Кореима Торес, беше неговата ветена невеста, а многумина не го сакаа затоа што стоеше меѓу неа и Луис Давид.

Погледнете како изгледа:

 

View this post on Instagram

 

Feliz domingo

A post shared by Henry Soto (@henrysotooficial) on

Слични објави

Принцот Џорџ и принцезата Шарлот не смеат да имаат најдобри пријатели во училиште, еве зошто…(ФОТО)

Еспресо

„Злодело е да се покриваат овие гради“: Деколтето на Селма Хајек (53) го сруши интернетот (ФОТО)

Васко Спасоски

ОБОЖАВАТЕЛИТЕ ВООДУШЕВЕНИ: По цела деценија ДОРИС ДРАГОВИЌ со нова песна и спот

Igor

Рок списанието „Кју“ по 34 години постоење, ќе престане да се печати

Еспресо

Дејвид Ковердејл во свој стил: Објави песна „Coronavirus blues“, па му испрати „важна“ порака на вирусот! (ВИДЕО)

Еспресо

Неверојатно куче посвоило бебе опосум од кое не се одвојува ниту денес (ВИДЕО)

Еспресо

Остави Коментар

дваесет − 2 =

Слични објави

Познатата блогерка Љупка не сака ладно: Минијатурно бикини и на плажа во Дубаи! (ФОТО)

Васко Спасоски

Ќе му подзавидат колегите од естрадата: Огнен Здравковски има хит (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Разголена и мокра, а со задникот мами воздишки: Дали би летувале со Станија? (ФОТО)

Што прави оваа жена? Хрватската старлета прави фотошоп на фотките како наша Мелита! (ФОТО)

Васко Спасоски

Поранешната сопруга на кралот на рокенролот полни 75 години: Елвис беше мојата најголема љубов, нема никој да сакам повеќе!

Еспресо

ЉУБОВЕН ТРИАГОЛНИК: Го донела љубoвникот да живее со нејзе и со сопругот

Igor