Ознака : плагијат

Ви Препорачуваме Лајфстајл

Крај на сагата: Култната балада „Stairway to heaven“ не е плагијат! (ВИДЕО)

Еспресо
Американскиот суд утврди дека легендарниот бенд „Лед Цепелин“ не ја плагирал култната балада „Stairway to heaven“. Британскиот хард рок бенд во 2014 година е обивнет...
Uncategorized

Планетарно популарен диџеј направи плагијат од песната на Раста! (ВИДЕО)

Слободен Печат
Џонас Блу е планетарно популарен англиски диџеј чии прегледи на YouTube моментално се бројат во милијарди, а исто така и трае истрага за тоа дали...
Лајфстајл Сцена

УШТЕ ЕДЕН МУЗИЧКИ СКАНДАЛ: И „Shallow“ е плагијат!?

Igor
Лејди Гага не може да крене глава од проблеми. Овојпат не е во прашање нејзиниот приватен живот, туку еден од најголемите хитови оваа година. Текстописецот...
Лајфстајл Сцена

НЕВЕРОЈАТЕН СКАНДАЛ: Популарниот хит на Кејти Пери е плагијат!?

Igor
Веста дека еден од најголемите хитови на Кејти Пери беше вистински шок, а сега е откриено и колку ќе треба таа да плати на оригиналните...