УШТЕ ЕДЕН МУЗИЧКИ СКАНДАЛ: И „Shallow“ е плагијат!?

Лејди Гага не може да крене глава од проблеми. Овојпат не е во прашање нејзиниот приватен живот, туку еден од најголемите хитови оваа година.

Текстописецот Стив Ронсен поднел милионска туужба против неа, тврдејќи дека „Shallow“, која се најде на саундтракот на „Ѕвездата е родена“.

Според него, песната содржи делови од неговата „Almost“ од 2012 година. Правниот тим на Лејди Гага смета дека тоа не е доволно за тужба, додека пејачката тврди дека никогаш не ја чила песната претходно.

Тие сметаат дека Ронсен се обидува да заработи лесни пари и дека се сигурни дека ќе го изгуби спорот.

Што мислите вие? Слушнете ги двете песни и споредете:

https://www.youtube.com/watch?v=9yXIb0yNZfU

Слични објави

Есенски накит со кој нема да згрешите (ФОТО)

Igor

Дневен хороскоп за 24 септември 2019: Близнаците ќе ги откријат тајните на партнерот

Igor

Критичарите остри за стајлингот на Селин Дион: Модата е за поигрување, ама ова е навистина премногу! (ФОТО)

Еспресо

Одмор од соништата: НАЈПЛАТЕНИОТ холивудски актер со семејството во Италија (ФОТО)

Igor

Дали масажата со лажица ги отстранува брчките од лицето?

Igor

Џенифер Лопез призна нешто што изненади многумина (ВИДЕО)

Igor

Остави Коментар

5 + 11 =

Слични објави

Денес е една од најбараните светски манекенки, а пред 10 години се мачела со алкохолот (ФОТО)

Еспресо

Лицата родени во овој хороскопски знак ќе направат се за вас

Igor

Доаѓаат топли денови, употребете го овој трик за шминкање за да изгледате свежо цел ден

Igor

Ријана изгледа фантастично и со неколку килограми вишок (ФОТО)

Еспресо

Никогаш не се шишала, ниту се фарбала – Денес нејзината коса е подолга од неа (ФОТО)

Еспресо

Пред 14 години го воодушеви светот, а вака изгледа денес Лола од серијата „Un paso adelante“ (ВИДЕО)

Igor