Tag : stairway to heaven

Ви Препорачуваме Лајфстајл

Крај на сагата: Култната балада „Stairway to heaven“ не е плагијат! (ВИДЕО)

Еспресо
Американскиот суд утврди дека легендарниот бенд „Лед Цепелин“ не ја плагирал култната балада „Stairway to heaven“. Британскиот хард рок бенд во 2014 година е обивнет...