7.8 C
Скопје
02:07 - 20 мај, 2022

Ознака : магазин

Астро Слајдер Хороскоп

ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 25 ОКТОМВРИ: Денес, сѐ што ќе сакате да направите за вашиот партнер ќе биде совршено

М.Р.
Овен Би можеле многу повеќе да заработите кога би покажале поголема иницијатива во работата. Фокусирајте се на приватниот живот кој во последно време го запоставивте....
Ви Препорачуваме Наши Фаци Слајдер Сцена

(ФОТО) КАФЕТО ИСТУРЕНО, БЕБЕТО ПЛАЧЕ, А ВО ЧАНТАТА И НА ПОПОТ ШАПКАТА: Една обична прошетка на нашата дизајнерка и шминкерка Фросина Ангеловска –  Фран

M.Р.
Нашата позната дизајнерка и шминкерка Фросина Ангеловска –  Фран, покрај тоа што е успешна во својот приватен бизнис, таа е горда мајка на синовите Горазд...
Свет Слајдер Сцена

(ВИДЕО+ФОТО) ОВА Е ЖЕНАТА КОЈА ЈА УБИ АЛЕК БОЛДВИН: Вистински куршуми во пиштол – филмски реквизит!

Еспресо
Рано изутринава одекна трагичната вест дека познатиот холивудски глумец Алек Болдвин на сетот во текот на снимање, ја убил директорката на фотографија, Халина Хачинс, која...
Ви Препорачуваме Ви препорачуваме на СП Еспресо Наши Фаци Слајдер Сцена

СИНОТ НА РЕБЕКА МОЖЕ ДА НИ ПРЕДАВА НА ТЕМА – ИСКРЕНОСТ: Мамо јас не можам да лажам и не треба,нели?!

M.Р.
Пејачката и претседателка на здружението „Дајте ни крилја“ Ребека Јанковска – Ристески, на својот фејбук – профил објави прекрасен статус, случка од еден обичен училишен...
Ви Препорачуваме Еспресо Наши Фаци Слајдер Сцена

(ФОТО) ПРЖЕН СЛАДОЛЕД КАКО РОДЕНДЕНСКА ТОРТА: Сара Мејс славеше во кинески ресторан со ќерката и сопругот Димитар

M.Р.
Нашата позната пејачка и харфистка Сара Костадиновска или позната како Сара Мејс, на својот инстаграм – профил сподели прекрасни фотографии и кратки видеа по повод...
Ви препорачуваме на СП Свет Слајдер Сцена

(ФОТО) УБИСТВО НА ФИЛМСКИ СЕТ: Актерот Алек Болдвин ја убил директорката на фотографија и го ранил режисерот

M.Р.
Холивудскиот актер Алек Болдвин пукал од реплика пиштол на филмски сет во Њу Мексико, при што ја убил директорката на фотографија Халина Хачинс и го...
Ви препорачуваме на СП Свет Слајдер Сцена

(ФОТО)ТАТКОТО НА ЕЛОН МАСК Е МОНСТРУМ: Убил три лица и спиел со својата поќерка

M.Р.
Ерол Маск, таткото на познатиот контроверзен милијардер, бил обвинет за убиство на три лица, но пред судот се бранел дека било во самоодбрана. Но, тоа...
Балкан Слајдер Сцена

ЖАЛНА ВЕСТ: Почина хрватскиот актер Жарко Поточњак

Еспресо
Утрово на 76-годишна возраст почина славниот хрватски театарски и телевизиски актер Жарко Поточњак Роден во 1946 година во Пакрач. Поточњак во текот на својата кариера...
Балкан Ви Препорачуваме Слајдер Сцена

(ФОТО) ПОВЕЌЕ НЕ Е МАРКО, СЕГА Е МИА: Еве како изгледа српскиот дизајнер Митановски по промената на полот

Еспресо
Дизајнерот кој ја доживеа својата светска слава во 2009 година, кога како млад креативец го пренесе своето дело во Лондон, сега се одзива на името...
Ви Препорачуваме Ви препорачуваме на СП Наши Фаци Слајдер Сцена

(ФОТО) КОГА ЌЕ СЕ ВРАТИ ИЛИНА? Игор вели дека си поигрува со него!

M.Р.
Игор ја чека, а Илина никако да си дојде од Еквадор, каде заедно со експедиција предходно го искачуваше еден од највисоките активни вулкани во светот...