25.8 C
Скопје
14:45 - 28 мај, 2024

Ознака : среќа

ЛајфстајлСцена

Лејди Гага додека „јаваше“ обожавател падна од бината (ВИДЕО)

Igor
Светски познатата Лејди Гага падна од сцената на својот последен настап во Лас Вегас, а за сето тоа беше виновен неспретниот обожавател. Таа го повика...
СценаХороскоп

Оваа недела 3 хороскопски знаци ќе имаат НЕВИДЕНА СРЕЌА и тоа за нив е САМО ПОЧЕТОК!

Igor
Додека некои хороскопски знаци ќе имаат тешка недела, три знаци од хороскопот ќе имаат многу среќа во текот на оваа недела. Во астрологијата нема мирна...
СценаХороскоп

3 хороскопски знаци кои ќе доживеат ГОЛЕМА СРЕЌА НА ЉУБОВНОТО ПОЛЕ во октомври

Igor
Мора да признаеме дека октомври не е баш најубавиот месец во годината. Времето станува се поладно, променливо, дождливо, на последните сончеви денови полека им доаѓа...
ЛајфстајлСцена

ПОВТОРНО СРЕЌНА: Мајли се всели со девојката која е ВИНОВНА за нејзиниот развод

Igor
Раскинувањата се тешки, а Мајли Сајрус и Кејтлин Картер докажуваат дека тоа е полесно кога ќе се најде нова љубов. Двете жени се најдоа во...
Дестинации и Дегустации

СРЕЌАТА Е ВО МАЛИТЕ НЕШТА: Јадете тестенини за да бидете посреќни

Igor
Едно од омилените јадења на сите генерации се тестенините. Јуфките, макароните, шпагетите, подготвени во комбинација со најразлични намирници, претставуваат идеална храна и кога станува збор...
ЛајфстајлСцена

КАКО БЛИЗНАЧКИ СЕ: Едната има презгоден сопруг, а другата нема среќа со мажите

Igor
Овие две сестри актерки личат една на друга како да се близначки, но нивните животни приказни се далеку од слични. Додека Пенелопе има светска кариера,...
Uncategorized

Привлечете среќа, љубов и пари во домот: Поставете фигура од слон на овие места

Igor
За да привлечете среќа, љубов и пари во домот, поставете фигура од слонче низ домот. Слонот во близина на влезната врата привлекува среќа и сила...
Uncategorized

Почнете го денот позитивно – ќе бидете посреќни, поздрави и многу попродуктивни

Igor
Истражувањата покажале дека луѓето кои ќе го започнат денот во позитивно расположение, имаат поголема шанса така и да го завршат. Ако веќе знаете дека почетокот...