Tag : аријана гранде

Ви Препорачуваме Свет Сцена

Лејди Гага и Аријана Гранде објавија нов хит со футуристички спот! (ВИДЕО)

Еспресо
Поп ѕвездите Аријана Гранде и Лејди Гага ја објавија нивната прва заедничка песна „Rain on me“, а втора на претстоечкиот албум на Гага „Chromatica“. На...
Балкан Ви Препорачуваме Слајдер Сцена

Карлеуша ја обвини Аријана Гранде дека ја копира, но изгледа дека е обратно (ФОТО)

Еспресо
Јелена Карлеуша (41) ја обвини светски познатата ѕвезда Аријана Гранде дека ѝ го ископирала стајлингот. Аријана Гранде (26) на доделувањето Греми викендов носеше фустан каков...
Ви Препорачуваме Свет Сцена

Еминем ја налути јавноста: Во нова песна на „неприфатлив“ начин пее за бомбашкиот напад на концертот на Аријана Гранде

Еспресо
Познатиот рапер Еминем вчера сосема неочекувано им приреди пријатно изненадување на своите обожаватели со објавувањето на албумот „Music To Be Murdered By“, за кој веќе...
Ви Препорачуваме Лајфстајл Свет Сцена

Аријана Гранде конечно ќе настапи на Греми наградите! (ФОТО)

Слободен Печат
Пејачката Аријана Гранде се враќа на доделувањето на Греми наградите, откако минатата година имаше спор со продуцентите поради настапот. Популарната ѕвезда на хитот „Thank U,...
Лајфстајл Сцена

Здравјето на Аријана Гранде е полошо од што се мислеше

Igor
Американската пејачка Аријана Гранде повторно има сериозни здравствени проблеми и со месеци не може да го излекува грлото и има страшни главоболки. Пејачката изјавила дека...
Лајфстајл Сцена

После Аријана Гранде, тој е во врска со ќерката на Синди Крафорд! (ФОТО)

Igor
Пит Дејвидсон познат по врските со бројни славни дами, а сега на тој список се најде и 18-годишната Каја Гербер. Комичарот познат по бурните врски...
Сцена Убавина

Најприближни до совршенство: Ова се најубавите 10 жени на планетата

Igor
Се верува дека совршеното лице е она што е сосема симетрично, односно на кое двете страни му се потполно еднакви, пишува Стил. Оваа формула на...
Лајфстајл Сцена

Аријана Гранде признава дека е преоптоварена со работата: „Потребна ми е пауза“

Igor
Аријана Гранде поминуваше низ турбулентен период предходните година и половина. Откако го објави својот долгоочекуван албум „Sweetener“, поп-пејачката ја погоди веста за самоубиството на нејзиното...