Лејди Гага и Аријана Гранде објавија нов хит со футуристички спот! (ВИДЕО)

Поп ѕвездите Аријана Гранде и Лејди Гага ја објавија нивната прва заедничка песна „Rain on me“, а втора на претстоечкиот албум на Гага „Chromatica“.

На Јутјуб профилот на Лејди Гага беше објавен и спотот кој изгледа многу футуристички.

Песната само во првите 7 часа собра преку 10 милиони прегледи и доби многу пофалби, но пофалби доби и изгледот на пејачките.

View this post on Instagram

🖤

A post shared by Ariana Grande (@arianagrande) on

Пејачките после соработката станале многу блиски пријателки, а Лејди Гага изјавила дека се восхитува на способноста на Аријана да закрепне после настани како бомбашкиот напад на нејзиниот концерт во 2017 година и смртта на поранешното момче Мек Милер.

„Ме освои нејзината храброст и истрајност. Таа нема ронка злоба во неа. Прекрасна е!“, изјавила Лејди Гага во едно интервју.

Слични објави

СЕЗОНА НА ЗИМНИЦИ: Домашен традиционален македонски ајвар (РЕЦЕПТ)

Igor

Зошто косата го губи сјајот?

Igor

Постојано ги бакнуваше и им зборуваше дека ги сака: Последни фотографии на Кирк Даглас со семејството (ФОТО)

Еспресо

Ова го може само тој! Чола успеа да направи нешто што колегите од Балканот може само да сонуваат!

Igor

Кристина Арнаудова збесна! Познатата пејачка доби непристојно прашање на Инстаграм (ФОТО)

Igor

Колку време мажот треба да „ИЗДРЖИ“ во сексот за да бидат задоволени двете страни?

Igor

Остави Коментар

12 − пет =

Слични објави

Хороскопски знаци кои се најголеми оптимисти!

Еспресо

СИЛИКОНИ НА КОМПЕНЗАЦИЈА: Зошто Луна Џогани толку често ги фотографира новите гради?

Igor

Момчето кое ја испеа „Марионка“, Васил Гарванлиев има одличен хит! (ВИДЕО)

Igor

Што сè треба да направат актерите за улога во филм?

Еспресо

Kако да го освоите срцето на секој хороскопски знак?

Igor

„Дајана и Ричард се „ГОЛТАЛЕ СО ПОГЛЕДИТЕ“: Елтон Џон во мемоарите ја откри ТАЈНАТА АФЕРА чувана три децении (ФОТО)

Igor