11.8 C
Скопје
23:41 - 29 февруари, 2024

Ознака : греми награди

Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

Список на добитници на Греми наградите 2024: Били Ајлиш ја освои наградата за песна на годината

Еспресо
Овогодинешните Греми награди беа обележани со историски победи, возбудливи нови категории и неверојатен број таленти. На листата на добитници на Греми се најдоа: View this...
СветСлајдерСцена

ОДЛОЖЕНО ДОДЕЛУВАЊЕТО НА „ГРЕМИ“ НАГРАДИТЕ: Причина – огромен број заразени со новиот сој на коронавирусот – Омикрон

М.Р.
Организaторите на „Греми“ денес излегоа со официјално соопштение дека се одложува доделувањето на музичките награди кое беше закажано за 31 јануари поради новиот сој на...
Ви ПрепорачувамеСветСцена

Поради овој „срам“ Ник Џоунс секогаш ќе ги памти Греми наградите! (ФОТО)

Еспресо
Ник Џоунс овогодинешните Греми награди долго ќе ги памти. При изведба на песната „What A Man Gotta Do” камерите забележале парче храна помеѓу неговите заби....
Секојдневие

Пријанка Чопра со деколте до папок ги остави сите занемени! (ФОТО)

Еспресо
Пријанка Чопра, една од најубавите жени на светот, поранешна Мис на светот, актерка и сопруга на Ник Џоунс, не е срамежлива кога некој модел на...
Ви ПрепорачувамеЛајфстајл

Песна, солзи и „молба за помош“: Деми Ловато со емотивен настап за првпат по две години откако безмалку ќе умреше (ВИДЕО)

Еспресо
Еден од најемотивните моменти на овогодинешното доделување на музичките Греми награди беше и настапот на пејачката Деми Ловато, која триумфално се врати на сцената со...
Ви ПрепорачувамеЛајфстајл

Били Ајлиш со пет Греми награди, ѕвездите му оддадоа почит на Коби Брајант (ФОТО)

Еспресо
Во Стејплес центарот во Лос Анџелес синоќа се одржа доделувањето на музичките Греми награди, а младата музичка ѕвезда, 18-годишната поп пејачка Били Ајлиш беше најголем...
Ви ПрепорачувамеЛајфстајлСветСцена

Аријана Гранде конечно ќе настапи на Греми наградите! (ФОТО)

Слободен Печат
Пејачката Аријана Гранде се враќа на доделувањето на Греми наградите, откако минатата година имаше спор со продуцентите поради настапот. Популарната ѕвезда на хитот „Thank U,...