Песна, солзи и „молба за помош“: Деми Ловато со емотивен настап за првпат по две години откако безмалку ќе умреше (ВИДЕО)

Еден од најемотивните моменти на овогодинешното доделување на музичките Греми награди беше и настапот на пејачката Деми Ловато, која триумфално се врати на сцената со својата нова песна „Anyone“.

Текстот на оваа песна Деми го напишала за само четири дена пред за малку да почине од предозирање.

На сцената во Стејплес центарот, поп пејачката синоќа беше полна со емоции. Таа почна да пее, но чувствата ја совладаа, па мораше да застане и да почне од почеток.

Нејзиниот настап беше интимен, немаше никого околу неа, само уште еден маж кој свиреше на клавир.

Боже има ли некој? Ми треба некој, те молам, покажи ми кој било – пееше и плачеше пејачката, додека солзите и се слеваа на белиот фустан.

Деми ја натера публиката преку песна заедно со неа да го доживеат пеколот на зависноста и самотијата кој ја следи пејачката.

Воочи церемонијата, Ловато ја опиша песната „Anyone“ како „молба за помош“.

Фото: Принтскрин

Ова беше нејзин прв јавен настап во последните две години, откако безмалку ќе го загубеше животот.

Во меѓувреме пејачката беше на рехабилитација, а сега полека но сигурно се враќа на сцената. Се очекува Ловато да ја испее химната на Супер Боул во Мајами на 2 февруари.

Слични објави

Контроверзни родители открија како ги одгледуваат децата: Мајката ги дои до шестата година и не одат на училиште

Еспресо

Нивес Целзиус покажа дел од телото кој вообичаено го крие кога се слика и ги воодушеви сите! (ФОТО)

Еспресо

Оваа албанска пејачка има 52 години, но нејзиното тело е како на тинејџерка (ФОТО)

Igor

Го криеше ЦЕЛИ ДВЕ ГОДИНИ: Анастасија Ражнатовиќ ја објави првата ФОТОГРАФИЈА со дечкото Ѓорѓе!

Igor

Кејти Пери ќе се мажи: Некој одлучи да ме трпи до крајот на животот

Igor

Дизајнерката Ивана Кнез речиси гола на Инстаграм (ФОТО)

Igor

Остави Коментар

12 − оне =

Слични објави

Хороскоп за 29 мај – Рибите ќе го добијат заслуженото признание, Овните ќе се збогуваат со лошото расположение

Еспресо

ДЕНЕС ЌЕ Ѝ БЕШЕ РОДЕНДЕН: Детали од потресните исповеди на непрежалената принцеза

Igor

Бившата жена на Роман Абрамович се мажи за грчки милијардер: Елитните гости ќе се соберат во луксузниот ски-центар

Еспресо

Четири години без Маџгаљ: Пријателите направија песна во негова чест која ќе ве расплаче! (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Одите во тоалет само „за секој случај“? Уролозите предупредуваат да се одвикнете од оваа навика

Еспресо

Карди Би ги изненади фановите: Да, ова е мојата природна коса (ФОТО+ВИДЕО)

Еспресо