21.8 C
Скопје
18:07 - 30 мај, 2024

Ознака : Коби

СветСцена

Погребани Коби и Џиана Брајант: На приватната церемонија присуствувале само најблиските членови на семејството

Еспресо
Поранешниот кошаркар на ЛА Лејкерс, Коби Брајант, неговата 13-годишна ќерка и уште седум лица загинаа во хеликоптерска несреќа која се случи на 26 јануари. Коби...
Ви ПрепорачувамеСветСцена

Ванеса Брајант на Инстаграм: Ми недостасува твоето „Bonjourno, principessa/reina” (ФОТО)

Еспресо
Коби Брајант, вистинската кошаркарска легенда го напушти овој свет во хеликоптерска несреќа во која загинаа уште седум други луѓе. Меѓу настраданите беше и неговата малолетна...
Секојдневие

Кинси Волански во полуголо издание му оддаде почит на Коби Брајант (ФОТО)

Еспресо
Кинси Волански стана позната откако го прекина минатогодишното финале во Лигата на шампионите, на тој начин што се појави на терен речиси гола, а сега...
СветСцена

Мекгрејди: Коби секогаш ми зборуваше дека сака да умре млад и да стане бесмртен (ВИДЕО)

Еспресо
Поранешната НБА ѕвезда, Трејси Мекгрејди и близок пријател на Коби Брајант, зборуваше за смртта која ја шокира светската јавност. Брајант во неделата го загуби животот...
Филм и ТВ

Единствениот кошаркар кој добил Оскар: Коби во емотивен говор пред две години објасни што му значи кошарката (ВИДЕО)

Еспресо
Светот го потресе веста за трагичната смрт на легендарниот кошаркар Коби Брајант, кој загина при пад на хеликоптер во Калифорнија. Неговите соиграчи, пријатели и обожаватели...
Ви ПрепорачувамеЛајфстајл

Били Ајлиш со пет Греми награди, ѕвездите му оддадоа почит на Коби Брајант (ФОТО)

Еспресо
Во Стејплес центарот во Лос Анџелес синоќа се одржа доделувањето на музичките Греми награди, а младата музичка ѕвезда, 18-годишната поп пејачка Били Ајлиш беше најголем...