Мекгрејди: Коби секогаш ми зборуваше дека сака да умре млад и да стане бесмртен (ВИДЕО)

Поранешната НБА ѕвезда, Трејси Мекгрејди и близок пријател на Коби Брајант, зборуваше за смртта која ја шокира светската јавност.

Брајант во неделата го загуби животот во хеликоптерска несреќа која се случи во близина на Лос Анџелес, а покрај легендарниот кошаркар, животот го загубија уште осум лица меѓу кои и неговата 13-година ќерка Џиана „Џиџи“.

Веста за смртта ја шокиа светската јавност, речиси сите јавни личности ширум светот му оддадоа последна почит, меѓу нив е и поранешниот НБА кошаркар и голем пријател на Брајант, Трејси Мекгрејди.

– Звучи некако лудо, но кога ја започнувавме кариерата Коби често пати ми зборуваше:„Сакам да умрам млад и да бидам бесмртен“. Коби зборуваше сака да има поголема кариера од Мајкл Џордан и да умре млад. Пред да ја дознаам страшната вест си играв со мојата ќерка, кога сопругата ми кажа што се случило и не можев да поверувам. Уништен сум – изјави Мекгрејди.

Слични објави

Louis Vuitton ранец од 10.000 долари

Igor

ОТКРИЕНА СТРОГО ЧУВАНА ТАЈНА: Прва фотографија од дадилката на Арчи (ФОТО)

Igor

ДНК, Перо Антиќ, Емилија Розман и тверкање во новиот спот „Ромео и Јулија“

Igor

Прв Велигден без тато Коби, да плачете од милина и тага поради овие сцени во домот на семејството Брајант (ВИДЕО)

Еспресо

Хороскопските знаци и парите: Кој троши, а кој штеди?

Igor

Со години ја изневеруваше со дадилката, а сега се сретнаа на исто место! За оваа фотка сите зборуваат! ( ФОТО)

Васко Спасоски

Остави Коментар

2 × 3 =

Слични објави

Ана Николиќ го прифати предизвикот на Цеца: Објави неодолива фотографија од детството!

Еспресо

Се огласи Цеца откако беше снимена како оди на преглед во болница (ФОТО)

Igor

Едни ја пофалија, други ја искритикуваа! Погледнете како се облече Луна Џогани за настапот во Белград (ВИДЕО)

Igor

Пејачката Лизо планира да „заплива“ во модните води!

Еспресо

Израдувајте ги најмилите – Банана торта во чаша

Igor

ОМИЛЕНИОТ СОК НА НОЛЕ И ЈЕЛЕНА стана вистински хит на Инстаграм – хранлив и лесно се прави

Igor